İnadına değil, İnancımızdan MHP!

İNADINA DEĞİL İNANCIMIZDAN MHP

Çünkü; Tarihimizin derinliklerinden gelen “TÜRKLÜK SEVGİSİNİ, TÜRK KÜLTÜRÜNÜ, TÜRK MEDENİYETİNİ” ilelebet yaşatacak ve yüceltecek tek siyasi partinin MHP olduğuna yürekten inanıyoruz.

Çünkü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesini, ilkelerini benimseyen, savunan, “Milli devlet,güçlü miliyetçi büyük Türkiye idealini.” gerçekleştirme ülküsünde olan.

İç ve dış tehditlere karşı vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü her ne pahasına olursa olsun savunan.

Devletin bekasını, milletin varlığı ve birliğini her şeyin üstünde tutan sadece ve sadece MHP olduğu için.

Çünkü, MHP Türklüğün kutlu yoludur

.Türk Milletini en kısa zamanda muhtaç olduğu çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmaya çalışan,Türklüğü yüceltmek ve güçlü kılmak için çalışan. Türk milletini en kısa yoldan en kısa zamanda modern uygarlığın en üst seviyesine çıkarmayı hedefleyen; mutlu, müreffeh hale getirmeye çalışan siyasi organizasyon ve aksiyoner hareketin adıdır MHP.

Çünkü, MHP,”Ne Mutlu Türküm Diyene diyebilen”tek siyasi partidir.

Vatanını, milletini, din ve devletini canından daha çok seven ve tarih şuuruna sahip, geleceğe vakıf, haksızlığa, uğursuzluğa ve zulme boyun eğmeyen, zalimlerin düşmanı, mazlumların dostu, devletimizin, dinimizin ve milletimiz için var olan ve bu değerler için mücadele veren,Türk Milletinin insanlık aleminin en şerefli milleti olduğuna inanan Ülkücü kadrolara sahip siyasi parti olduğu inancında olduğumuz için MHP diyoruz.

Çünkü, MHP’nin yol haritası Türk’e ve Türklüğe bağlanış ve Türklüğü yüceltmek, Türklüğün bağımsız ve hür olmasını istemek ve bu uğurda mücadele vermek, milli şuurun şahlanışı ve silkinişinin yegane adresi olmaktır.

Çünkü, MHP Türkiye’nin meseleleri hakkında tezleri ve görüşleri olan aksiyoner bir harekettir.

Türk Birliği ve Turan’ı kendisine hedef edinmiş, Türk Milliyetçilerinin fikrini en tutarlı biçimde izah edebilmiş olan milliyetçi kitle hareketidir. Milliyetçi Hareket Partisine gönül vermiş, bunun dışında siyasi bir arayış içinde olmamış, başka siyasi çatılarda bu davanın yapılamayacağına inanmış ve iradesine yansıtmış olan Ülkücüler inatlarından dolayı değil inançlarından dolayı MHP der.

 

İBRAHİM GÜL

MHP İSKENDERUN İLÇE BAŞKANI