Işık Şener’ in Kaleminden Kent ve Spor

Sinirlenmemek elde değil, ama gülmemek elde!
İskenderun’ un güzide dediğimiz kulüpleri bir bir batmaktayken çevre il ve ilçeler başarıya başarı ekliyor. Bu durumda bile yüzü kızaran yok ne tuhaf!
Bu memleket gençlerini, çocuklarını yani yarınlarını spordan uzaklaştırıyor bir başka değişle kötü yola, uyuşturucuya sevk ediyor…
Neden mi?
Bakın Basketbol takımı yok! Futbol zaten rezalet durumda…
Sporu yakından takip edenler iyi bilir bundan 2-3 sene önce Yeni Malatyaspor ile K. İskenderunspor aynı gruptaydı şimdi ise Yeni Malatyaspor Süper Lige çıkması neredeyse kesinleşti K. İskenderunspor’ da süper amatör kümeye!
2-3 yılda bir memleketin spor kaderi ancak bu kadar değişebilir.
Yarın saat 16: 00′ da kentimiz için çok önemli bir maç var. Ne maçı? BAL Liginden düşmeme maçı. Eğer İskenderun1967spor galip gelemezse BAL liginde de futbol kulübü kalmıyor.
Mutlu musunuz işadamlarımız? Mutlu musunuz siyasiler? Mutlu musunuz bu turuncu mavi renkleri amatörün diplerine gömenler, yapayalnız bırakanlar.
Bu memlekette siyasilere göre spor seçim rantı, işadamları için vergi kaçırma, kurnaz adamlar için ise yolunu bulma derdinden öteye gitmedi.
Parasını, vaktini, ömrünü ve hatta sağlığını harcayanlar ise ötelendi, itildi veya kıymeti bilinmedi.
Bakın Osmaniyespor 3.lige çıktı, Erzin ve Kırıkhan, Payasspor zaten 3. ligde, Hatayspor 2.ligde ve eminim gelecek sezon iddialı kadro kurup üst kümeyi zorlayacak.
Çevre il ve ilçelerimizde bu kadar başarılı spor yatırımları varken İskenderun’ da sadece U13-15-19 yaşlara ümit bağlanmış, stadyum yok, tribün yok, huzur yok…
Koskoca memlekette elinizi sallasanız dünyayı yeniden dizayn edecek işadamları(!), akil insanlar(!) spor profesörü ve hatta bireysel süpermanlar var ama 3-5 tanesi bir araya gelip şu memlekette futbolu canlandıramıyor.
Engelli Basketbol Takımı Süper lige çıktı ama maddi manevi engellerle tekere taş konuyor. Toplandıkları bir lokali vardı o da teslim edilmiyor! Yine de utandırırcasına kentimizi başarıyla temsil ediyorlar.
Yazıklar olsun size ki şu memlekette spora, gençlere ve geleceğe dair hamle yapmıyorsunuz.
Yarın kırmızı ışıkta uyuşturucuyu çekip aracınızın camına yapışan çocukları, eşinizin çantasını çalmaya çalışan veya yolda arkanıza takılan gelecek umudu kalmamış bu gençler size huzursuzluk verirse sakın ama sakın suçluyu başka yerde aramayın!
Bu memlekette sporcu yetişiyor ama o sporcuya sakip çıkacak ADAM yetişmiyor ya ona yanıyorum.
Ömrünü, spora adamış, maddi manevi harcama yapmış, rant gözüyle bakmamış, tribünde ağlamış, heyecanlanmış, bağırmış, yağmur güneş dememiş gelmiş tüm İskenderunlu sporseverler sizde hakkınızı helal edin.
Bu memlekette el birliği ile sporu, futbolu öldürdüler.