Işık Şener’ den “FETÖ-METÖ..”

Milli mücadele kapsamında özellikle 15 Temmuz gecesi başlayan PDY ile mücadelenin dünya örneğinin yaşandığı bir gerçek.
O süreç zarfında kimin ne yaptığını hatta ne yapmadığını herkes gördü hepimiz gördük hatta görmeye de devam ediyoruz.
15 Temmuz gecesi kiminin tek bir yazı dahi paylaşmadığını, sokağa çıkmadığını, hatta “Evde oturun çıkmaya gerek yok!” dediğini veya gece 02′ den sonra meydanlara indiğini, dava adamıyım deyip 3-5 gün sonra kameralara poz, gazetelere demeç verdiğini, hatta bu tiyatro, hükümete ders diyen aklı fukara siyasileri de gördük. Hemde Ak Parti’ nin içinde!
Hadi siyasetin adaleti yok ya Allah’ ın? 3-5 senede birden yükseleceksin, cemaatin seçilmiş adamı olacak, protokolde üç gram beyninle saygı görecek, sağa sola caka çekeceksin, eşekten inip ata bineceksin sonra işler değiştiğinde cılız bir sesle “Lanet Olsun” diyeceksin sana kimse hesap sormayacak öyle mi?
Bir de pişman olup günah çıkartanlar var ki onlara papazlar bile inanmaz!
Geçtiğimiz günlerde İTSO Başkanı ve yönetime karşı başlatılan (eminim ki yanlış ihbar) hala bu zındıkların nasıl ülkeyle, emniyetle ve hukukla hatta insan itibarı ile dalga geçtiklerini gözler önüne seriyor. Umarım sermeye de devam etmez!
Şu an Türkiye’ de FETÖ ile ilgili en büyük beklenti siyasi ayağıdır. Hatta TBMM’ ye karşı beklenti içerisinde bir sürü vatandaş var.
Değerli okurlarım; Ülke geneli Ak Parti’ den bir çok il ve ilçe başkanı, meclis üye ve kademedekiler görevden alındı.
En basit örneği İskenderun’ da görevden alınan, Kırıkhan’ da görevden alınan, Belen’ de tutuklanan ve arkası gelecek bir çok önemli (eskiden önemli) isimler vardır muhakkak.
Şu neden alınmıyor, bu neden bırakıldı gibi söylemler uzun metrajlı ayrı bir dünya olan siyaset arenası eminim ki bizlerden sabır istemekte.
Daha İl, ilçe, Belediye başkanları ve yardımcıları var görevden hatta belki de özgürlüğünden alınacak olan…
Siz bunlara uyuyan hücreler diyebilirsiniz ama ben kafasını kuma sokmuş ama bedeni dışarıda deve kuşları diyorum.
Uzun lafın kısası nisan ayına bilakis nisan ayından sonra daha güneşli günler bizi beklemektedir.
Bu konuda görevli, gönüllü, halk, basın, eski veya yeni siyasetçi, işadamı, askeriye, emniyet yine de tetikte olmalı, işi her zaman ki gibi sıkı tutmalıdır.
Fitnecilere, yalancılara meydan bırakılmamalıdır. İtirafçılar verdikleri ve verecekleri isimlerde daha dikkatli olmalı emniyeti, hukuku ve şahısların vakitleriyle, itibarlarıyla oynamamalıdır.
Hatta konuşmayan, kaybolduğunu düşünen yine eski cemaatçi ve sempatizanları çağrılmayı beklemeden emniyete, ülkeye ve geleceğimize yardım etmelidir.
Yardım etmezseniz ileride yardım edecek bulamazsınız!
Bilirsiniz ki “Ameller niyetlere göredir.” sonra benim amelin neden kötü diyerek dizlerinizi döversiniz…
Esen kalın