Işık Şener’ den “Hatay’ da Değişiklikler”

Ak Parti yeni Genel Başkan Binali Yıldırım’ ın gelmesiyle hiyerarşik bir şekilde parti içi ve devlet kurumlarında değişikliğe gidiliyor.
Bakanlar’ dan tutun İl, ilçe teşkilat başkanlarına kadar bir çok isim değişecek.
Bakanlık danışmanlarının büyük bir bölümünün değişeceğini duyduğumda acaba bu değişiklik Emniyet Genel Müdürü Celaleddin Lekesiz’ den başlayıp Hatay Valisi Ercan Topaca’ ya kadar süregelir mi diye de düşünmedim değil!
Hatay’ da başarılı çalışmalar yapan özellikle şahsım haberlerinde duyarsız kalmayan Ercan Topaca tahminimce Hatay Valiliği görevini başka bir isme devreceğidir.
Bunun akabinde ihtimal boyutunu tahmin edemeyeceğim bir makamda İl Emniyet Müdürü.
Ak Parti İl Başkanı, belki İlçe Başkanları’ nın bir bölümü de bu değişikliği yaşayacak isimler olarak zamanı geldiğinde duyacağımız bir görev değişikliği olarak gözler önüne serileceği haberlerini aldım.
Neredeyse iki aydır Ak Parti Defne İlçe Başkanı atanmamasının en büyük sebeplerinden biri de Genel Başkan değişikliğinin ardından tekrar koltukların güncelleneceği doğrultudaydı.
Hatay Valisi Ercan Topaca yakın tarihte başarıyla yürüttüğü koltuğu devredeceğidir. Buna Ahmet Atıç kesin olmamakla birlikte söylenebilir.
Devlet kurumları, parti koltukları halka daha iyi hizmet etmekte bayrak yarışı olduğunu çok iyi bilen olgun bireyler bu koltuk devredilmesinde kimi daha güzel yerlerle mükafatlandırılacak kimi geldiği noktaya dönecek.
Keşke bu durumlar görevini yapamayan Belediye Başkanlarına da yansısa!
Mühim olan ise geldiği yerde kalben hizmet etmeye devam etmesidir.
Mevlam ne eylerse güzel eyler.

Esen kalın.