28 Ocak 2020 Salı
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
5 Aralık 20:05
Yorum Yok
863
Işık Şener’den”Kadın Hakları”

Işık Şener’den”Kadın Hakları”

Bu gün 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü. Bütün dünya ülkelerinden önce 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına “Seçme ve Seçilme Hakkı” tanındı…
Cumhuriyetimizde, Dinimizde, manen insan olabilmenin en güzel örneğidir Kadına Hakların tanınması.
Günümüz yaşantısında bırakın Kadın Haklarını, insan hakları, hayvan hakları, çocuk hakları daha da ilerisi haklının hakları dahi karşılıksız kalmakta.
Genlerimiz bozulmuş her türlü ahlaksızlıklar had safhada…
Mesela sosyal medya ile dünyaya açılan bu sayfayı dahi evinin tuvaleti gibi pislik içinde kullananlar var.
Ahlaksız tekliflerde bulunanlar, Mobbing uygulayıp kadınlarımızı ahlaken taciz edenler, gerçekten taciz edenler, orasını burasını sunanlar, yürümeyi bırakın koşanlar hem de bunu yaş, statü, mevki, medeni durum gözetmeksizin yapanlarla dolu.
Mahkemelerde ciddi anlamda sapıklık, taciz davaları ile sicili dolu bir çok sapık memlekette insan bozuntusu aslan gibi geziyor. Bu iğrenç sapıklıklarla dolu iç dünyasını kadına karşı her türlü pislikte kullananlar bir çok kere kamerayla, mesajla, görüntü veya yazı ile düşüyor. Tabi inkar tek kurtuluş yolu…
Kadınlarımız şu süreçte sadece fiziken değil, fikren, mesleki, psikoloji ile her türlü tacize, haksızlığa uğramakta…
Peki Neden? diye sorduğumuz da yine bunları yetiştiren bir kadın olduğunu görüyoruz.
Bu yüzden bir çok sorumluluk ve yük olduğu gibi yine bunda da sorumluluk kadınlarımızda.
Böyle sapıklıklara uğramış, taciz edilmiş veya ahlaksız tekliflerde bulunan her kim olursa olsun bu pornovari tipleri adalete şikayet edin. Adı, cismi, mevkisi, yaşı ne olursa olsun.
Yoksa bunlar bu gün sanalda yarın gerçek hayatta kadınlarımıza iğrençlik çıkartıyorlar.
Bakın yakın zamanda hatta her ay gündemimizden düşmeyen cinayet, kadına taciz vakaları yaşanan ülke konumuna geldik.
Allah yardımcınız olsun, karşınıza çıkarmasın!
Tüm Kadınlarımızın 5 Aralık Kadın Hakları Gününü Kutluyorum. Hakkınızı Arayın!
IŞIK ŞENER/BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

İTSO’da Ocak Ayı Toplantısı

İTSO Ocak ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi İTSO Meclisinde ekonomik güç birliği mesajları verdi İskenderun Ticaret ve... Devamı..

ARiAD’dan Tosyalı’ya Ziyaret

Arsuz İş Adamları Derneği (ARİAD) Başkanı Adnan Ağır ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti... Devamı..

HGC’den Vali Soytürk’e Ziyaret

Kilis Valisi Recep Soytürk İle Bölgesel Sorunları Görüşüldü. Yeni Hatay Gazeteciler Cemiyeti olarak, Cemiyet Başkanı Abdullah Temizyürek, İskenderun Temsilcisi Sabriye Sönmez, Gazeteci... Devamı..

En Hayırlı Kan Bağışı

İskenderun Belediye başkanlığı ve İskenderun Kızılay iş birliği ile başlatılan kan bağışı kampanyası Kızılay’ın Sahildeki Kan alım noktasında düzenlenen törene Kaymakam İskender... Devamı..

Antakyada Asfaltlama Çalışması

ANTAKYA BELEDİYESİ EKİPLERİ “ESKİ SANAYİ SİTESİ CADDE VE SOKAKLARINDA” ASFALTLAMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRECEK Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfalt çalışmalarını gece gündüz... Devamı..

Başkan Tosyalı: İmar Askıda…

BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: İMAR PLANI ASKIYA ÇIKARILIYOR İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, imar planın askıya çıkarılacağını belirtti. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,... Devamı..

Arsuz Belediyesi Hijyen Eğitimi

Arsuz Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ve Arsuz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile hijyen eğitimi veriliyor. Arsuz’da kurulan Yöresel... Devamı..

Emniyete Araç Hibe Edildi

Hayırsever iş insanları ve STK’lardan Emniyete araç hibe edildi. Hatay’ın İskenderun ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne hayırsever iş insanları ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK)... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: