19 Eylül 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
5 Aralık 20:05
Yorum Yok
915
Işık Şener’den”Kadın Hakları”

Işık Şener’den”Kadın Hakları”

Bu gün 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü. Bütün dünya ülkelerinden önce 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına “Seçme ve Seçilme Hakkı” tanındı…
Cumhuriyetimizde, Dinimizde, manen insan olabilmenin en güzel örneğidir Kadına Hakların tanınması.
Günümüz yaşantısında bırakın Kadın Haklarını, insan hakları, hayvan hakları, çocuk hakları daha da ilerisi haklının hakları dahi karşılıksız kalmakta.
Genlerimiz bozulmuş her türlü ahlaksızlıklar had safhada…
Mesela sosyal medya ile dünyaya açılan bu sayfayı dahi evinin tuvaleti gibi pislik içinde kullananlar var.
Ahlaksız tekliflerde bulunanlar, Mobbing uygulayıp kadınlarımızı ahlaken taciz edenler, gerçekten taciz edenler, orasını burasını sunanlar, yürümeyi bırakın koşanlar hem de bunu yaş, statü, mevki, medeni durum gözetmeksizin yapanlarla dolu.
Mahkemelerde ciddi anlamda sapıklık, taciz davaları ile sicili dolu bir çok sapık memlekette insan bozuntusu aslan gibi geziyor. Bu iğrenç sapıklıklarla dolu iç dünyasını kadına karşı her türlü pislikte kullananlar bir çok kere kamerayla, mesajla, görüntü veya yazı ile düşüyor. Tabi inkar tek kurtuluş yolu…
Kadınlarımız şu süreçte sadece fiziken değil, fikren, mesleki, psikoloji ile her türlü tacize, haksızlığa uğramakta…
Peki Neden? diye sorduğumuz da yine bunları yetiştiren bir kadın olduğunu görüyoruz.
Bu yüzden bir çok sorumluluk ve yük olduğu gibi yine bunda da sorumluluk kadınlarımızda.
Böyle sapıklıklara uğramış, taciz edilmiş veya ahlaksız tekliflerde bulunan her kim olursa olsun bu pornovari tipleri adalete şikayet edin. Adı, cismi, mevkisi, yaşı ne olursa olsun.
Yoksa bunlar bu gün sanalda yarın gerçek hayatta kadınlarımıza iğrençlik çıkartıyorlar.
Bakın yakın zamanda hatta her ay gündemimizden düşmeyen cinayet, kadına taciz vakaları yaşanan ülke konumuna geldik.
Allah yardımcınız olsun, karşınıza çıkarmasın!
Tüm Kadınlarımızın 5 Aralık Kadın Hakları Gününü Kutluyorum. Hakkınızı Arayın!
IŞIK ŞENER/BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: