20 Mart 2019 Çarsamba
    Hava durumu güncelleniyor...
6 Mart 17:49
Yorum Yok
385
Işık Şener’ den KHK ve Üniversite Üzerine

Işık Şener’ den KHK ve Üniversite Üzerine

Devlet yani akabinde millet parası ile doğru orantılı bir kazanma-harcama sistemi bazı kurumlarda çark yanlış dönmekte.
Bildiğiniz üzere özellikle üniversiteler devlet denetleme kurulu tarafından yani bildigim kadarıyla Sayıştay tarafından yapılmaktadır.
Işin özü Üniversiteler dışa kapalı bir durum içerisinde neredeyse bir ihaleyi bile nasıl yaptığı şartlara gerçekten uygun mu yaptığını veya bunu kamuoyunda dikkat çekmemize dahi imkan olmuyor.
Mesela 28 şubat olaylarında üniversitelerde nasıl kurallar işliyordu hepimiz biliyoruz. Mesela en ufak ihalede kapalı zarflar nasıl korunuyor, bakılıyor şeffaf olmak gerekiyor.
Biz üniversitelerin dış vitrinini görebiliyoruz.
Mesela 15 Temmuz Kalkışması’nın 5.ci günü çıkmaları, Zeytindalı operasyonunun 12. Gününde destek açıklamaları vs…
Üniversitelerin içinde “EVET HAYIR REFERANDUMU”unda kimleri rahat bırakıp kimlere baskı yapıldığını sadece görüyor veya duyuyoruz.
OHAL kapsamında hükümetimiz derhal üniversitelere KHK ile yenilikçi bir müdahale ile el atmalıdır. Hangi cemaat oluşumu, ihale alan işadamları oluşumu, akademik kadro oluşumu incelemelidir ve kanuni hamle ile ivedikle müdahale edilmelidir.
Yıllık bütçenin harcanması, nereye nasıl harcandığı, Hangi kalemlerde hangi yönlere yol verilmesini inceleyen bir kanun hükmü çıkartılmalıdır.
Üniversite kraliyet, rektörde kendisini kral sandığı bir düzende eğitim üzerine maddi ve manevi bir ilerleme sağlanamaz, siyasi veya ülke bekası üzerine hele hiç verim sağlanamaz!
Bu sebepten bu yazıyı neden yazdigimi ilerleyen günlerde elime geçen bütçe harcamaları, ihale durumları ile tamamladığımda sizlere belgeleyeceğim.
Ondan sonra devletin parası nereye nasıl ve hangi zihniyete veya oluşuma gitmiş göreceğiz.

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

M.Kemal Mahallesi Aslan Dedi

Miting programları çerçevesinde İskenderun’un en büyük mahallelerinden Mustafa Kemal Mahallesinde seçmenleriyle buluşan Mete Aslan İskenderun ittifakını anlattı ve İskenderun’da 45 mahallenin eşit... Devamı..

Mete Aslan Bekbele’lilerle Buluştu.

Seçim çalışmaları kapsamında Bekbele halkı ile bir araya gelen İskenderun ittifakı adayı Mete Aslan Cuma namazını da Bekbele’de vatandaşlarla beraber kıldıNamaz sonrası... Devamı..

Sakarya Şahutoğlu’nu Kucakladı

Vatandaşlardan Şahutoğlu’na Destek Sözü “Derdimize Dr. Yılmaz Şahutoğlu Derman Olacak”Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu,... Devamı..

Canikli İTSO’ da Buluştu

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli İTSO’da İş insanları ile buluşarak sorunlarını dinledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, İskenderun... Devamı..

Erdoğan ve Bahçeli Kırıkhan’a Geliyor

Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli 24 Mart Pazar Günü Kırıkhan’da miting... Devamı..

Mete Aslan Pazar Gezisinde

Seçim çalışmaları kapsamında Perakende Sebze halini ziyaret eden Mete Aslan balıkçı esnafının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Buranın giderek balık haline döndüğünü söyleyen Mete... Devamı..

Güler CHP Standında

İbrahim Güler Erzin’de CHP standını ziyaret etti Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler Erzin CHP seçim standını ziyaret etti.... Devamı..

Mete Aslan’dan Gültepe Mitingi

Mete Aslan Salı Günü saat 19:00’da Gültepe’ de miting gerçekleştirecek. Demokrat Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Mete Aslan Gültepe No:397 158 sokakta... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: