22 Mart 2018 Perşembe
    Hava durumu güncelleniyor...
6 Mart 17:49
Yorum Yok
233
Işık Şener’ den KHK ve Üniversite Üzerine

Işık Şener’ den KHK ve Üniversite Üzerine

Devlet yani akabinde millet parası ile doğru orantılı bir kazanma-harcama sistemi bazı kurumlarda çark yanlış dönmekte.
Bildiğiniz üzere özellikle üniversiteler devlet denetleme kurulu tarafından yani bildigim kadarıyla Sayıştay tarafından yapılmaktadır.
Işin özü Üniversiteler dışa kapalı bir durum içerisinde neredeyse bir ihaleyi bile nasıl yaptığı şartlara gerçekten uygun mu yaptığını veya bunu kamuoyunda dikkat çekmemize dahi imkan olmuyor.
Mesela 28 şubat olaylarında üniversitelerde nasıl kurallar işliyordu hepimiz biliyoruz. Mesela en ufak ihalede kapalı zarflar nasıl korunuyor, bakılıyor şeffaf olmak gerekiyor.
Biz üniversitelerin dış vitrinini görebiliyoruz.
Mesela 15 Temmuz Kalkışması’nın 5.ci günü çıkmaları, Zeytindalı operasyonunun 12. Gününde destek açıklamaları vs…
Üniversitelerin içinde “EVET HAYIR REFERANDUMU”unda kimleri rahat bırakıp kimlere baskı yapıldığını sadece görüyor veya duyuyoruz.
OHAL kapsamında hükümetimiz derhal üniversitelere KHK ile yenilikçi bir müdahale ile el atmalıdır. Hangi cemaat oluşumu, ihale alan işadamları oluşumu, akademik kadro oluşumu incelemelidir ve kanuni hamle ile ivedikle müdahale edilmelidir.
Yıllık bütçenin harcanması, nereye nasıl harcandığı, Hangi kalemlerde hangi yönlere yol verilmesini inceleyen bir kanun hükmü çıkartılmalıdır.
Üniversite kraliyet, rektörde kendisini kral sandığı bir düzende eğitim üzerine maddi ve manevi bir ilerleme sağlanamaz, siyasi veya ülke bekası üzerine hele hiç verim sağlanamaz!
Bu sebepten bu yazıyı neden yazdigimi ilerleyen günlerde elime geçen bütçe harcamaları, ihale durumları ile tamamladığımda sizlere belgeleyeceğim.
Ondan sonra devletin parası nereye nasıl ve hangi zihniyete veya oluşuma gitmiş göreceğiz.

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

AKPARTİ-MHP Yerel İttifak İçin Görüştü

“Yerel Seçimde İttifak Olacak mı?” Sorusuna Erdoğan’dan Yanıt: Bahçeli ile Konuşuyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yerel seçimde ittifak olur mu?” sorusuna “Anketler olumlu. Devlet... Devamı..

Esad Füzesi Hatay’ a Düştü

Hatay’da Karakol Yakınına Düşen Füze, Esad Güçleri Tarafından Atıldı Hatay’daki Hammut Tepe Karakolu yakınına düşen füzenin, Esad’a ait rejim güçlerinin bulunduğu bölgeden... Devamı..

Seyfi Dingil Şampiyon Sporcuları Ağırladı

BAŞKAN SEYFİ DİNGİL ŞAMPİYON FUTBOLCULARI AĞIRLADI İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun’da son derece yetenekli birçok sporcunun yetiştiğini belirtti. Hatay genelinde ortaokullar... Devamı..

HBB’ den Farkındalık Üzerine Etkinlik

HBB’DEN FARKINDALIK YARATAN ETKİNLİK DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR HBB İLE MUTLU Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından 21 Mart... Devamı..

Şahutoğlu İçin Durmak Yok

İskenderun’ un başarılı isimlerinden Dr. Yılmaz Şahutoğlu; BELEDİYE İÇİN KOLLARI SIVADI CHP’ nin en güçlü isimlerinden Yılmaz Şahutoglu partinin en çalışkan ismi... Devamı..

İşte Resmi Rakamlar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısını açıkladı. Ölü Sayısı: 3647 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre... Devamı..

Seyfi Dingil Çanakkale Zaferini Kutladı

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ KENTİMİZDE RAHMETLE ANILDI İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Çanakkale şehitlerinin İskenderun’da rahmetle anıldığını belirtti. 18... Devamı..

Kimyeci Ailesi Açılışa Katıldı

BAŞKAN KİMYECİ VE EŞİ NURSEL KİMYECİ, GENÇLİK MERKEZİ KURSİYERLERİNİN HAZIRLADIĞI ‘BİR TAŞ DÜNYASI’ ADLI SERGİNİN AÇILIŞINA KATILDI           Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: