29 Kasım 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
10 Şubat 21:18
Yorum Yok
1884
Işık Şener’ den Mete Aslan Faktörü!

Işık Şener’ den Mete Aslan Faktörü!

Eğri oturalım doğru konuşalım.
Mete Aslan’ ın mitingine gazeteci olarak gittim. İskenderun uzun süredir böyle kalabalık ve coşkuyu görmemişti desek yeridir. İşin ilginç tarafı bir çok partiden, görüşten, beldeden, kurum ve kuruluştan ciddi isimler gördüm.
Sadece Demokrat değil fazlasıyla AK Partiye, MHP’ ye ve hatta CHP’ ye, Saadet, BBP’ ye gönül vermiş hatta halen üyesi olan kişiler gördüm.
Hatta duyumlarıma göre bir kaç meclis üyesi isimlere memleket şok yaşayacak gibi.
İşin ilginç tarafı ittifak kuran, belediyeler elde olan, maddi ve siyasi güç, teşkilat ve aday güç karşısında herhangi bir kurum veya daireden taşıma yapmadan, il başkanı, bakan, vekil veya belediye başkanı gücü olmadan toplanan bu kalabalık gerçekten şaşırtıcı.
En az iki parti ile girilen ittifaklarda ne Cumhur ne de Millet ittifakı böyle bir miting, kalabalık toparlayamadı.
Video ve kare kare görüntü aldım ilgili kişilerle de konuştum, baktım en az 3 bin kişi vardı.
Bu sayı 600, 800 le miting bitiren diğer ittifakların toplamından 2 kat fazla bir sayıya denk geliyor.
Tabi bu ölçü değildir, kimse için seçim kazanır veya kaybeder diyemeyiz ama başlangıç için “İskenderun İttifaki” diğer ittifakları geçti.
Tekrar uyarıyorum İskenderun’ un rüzgarı meşhurdur Fatih Tosyalı ve Yılmaz Şahutoğlu seçimi kazanmak istiyorsa Yarıkkaya rüzgarını estirmeli.
Hatta kimse buraya halkta karşılık bulamayan ne vekil getirsin ne bakan!
Geçmişte kulüplerde, restaurantlarda seçim yürütenlerin kesin alacağı seçimlerdeki hazin sonlarını gördük.
Bu sebepten heyecan, rüzgar, hizmetkâr görüntüsünü sunmalı, gaflarını kapatmalıdır.
Bu memlekette bir oy altından daha değerlidir artık!
Haydi Rastgele…
IŞIK ŞENER / BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: