17 Temmuz 2019 Çarsamba
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
10 Şubat 21:18
Yorum Yok
1651
Işık Şener’ den Mete Aslan Faktörü!

Işık Şener’ den Mete Aslan Faktörü!

Eğri oturalım doğru konuşalım.
Mete Aslan’ ın mitingine gazeteci olarak gittim. İskenderun uzun süredir böyle kalabalık ve coşkuyu görmemişti desek yeridir. İşin ilginç tarafı bir çok partiden, görüşten, beldeden, kurum ve kuruluştan ciddi isimler gördüm.
Sadece Demokrat değil fazlasıyla AK Partiye, MHP’ ye ve hatta CHP’ ye, Saadet, BBP’ ye gönül vermiş hatta halen üyesi olan kişiler gördüm.
Hatta duyumlarıma göre bir kaç meclis üyesi isimlere memleket şok yaşayacak gibi.
İşin ilginç tarafı ittifak kuran, belediyeler elde olan, maddi ve siyasi güç, teşkilat ve aday güç karşısında herhangi bir kurum veya daireden taşıma yapmadan, il başkanı, bakan, vekil veya belediye başkanı gücü olmadan toplanan bu kalabalık gerçekten şaşırtıcı.
En az iki parti ile girilen ittifaklarda ne Cumhur ne de Millet ittifakı böyle bir miting, kalabalık toparlayamadı.
Video ve kare kare görüntü aldım ilgili kişilerle de konuştum, baktım en az 3 bin kişi vardı.
Bu sayı 600, 800 le miting bitiren diğer ittifakların toplamından 2 kat fazla bir sayıya denk geliyor.
Tabi bu ölçü değildir, kimse için seçim kazanır veya kaybeder diyemeyiz ama başlangıç için “İskenderun İttifaki” diğer ittifakları geçti.
Tekrar uyarıyorum İskenderun’ un rüzgarı meşhurdur Fatih Tosyalı ve Yılmaz Şahutoğlu seçimi kazanmak istiyorsa Yarıkkaya rüzgarını estirmeli.
Hatta kimse buraya halkta karşılık bulamayan ne vekil getirsin ne bakan!
Geçmişte kulüplerde, restaurantlarda seçim yürütenlerin kesin alacağı seçimlerdeki hazin sonlarını gördük.
Bu sebepten heyecan, rüzgar, hizmetkâr görüntüsünü sunmalı, gaflarını kapatmalıdır.
Bu memlekette bir oy altından daha değerlidir artık!
Haydi Rastgele…
IŞIK ŞENER / BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Işık Şener’den “15 TEMMUZ”

Yazım uzun olacak aklı kısa olanlar okumayacak. Zaten bu yazıyı aklı kısalar ile FETÖCÜLER OKUMASIN!3 yıl önce bugün saatler kala Fetöcüler ve... Devamı..

HBB’den 15 Temmuz Şehitlerine Ziyaret

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, şehitlik ziyareti gerçekleştirdi. 15 Temmuz... Devamı..

İTSO’dan 15 Temmuz Açıklaması

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 3. Yıldönümünde; Unutmadık, Unutturmayacağız İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla... Devamı..

İSTE’ de Unutulmayacak Konferans

“Milletin İradesinin Devletin İdaresine Dönüşme Süreci” Konulu Konferansı İSTE’de yoğun bir katılımla gerçekleşti İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), İskenderun Belediyesi ve Belen Belediyesi... Devamı..

Başkan Yılmaz Basınla KahvaltıdaBuluştu

31 Mart’tan Bu Yana Yapılan Hizmetler ve Önümüzdeki Süreçte Planlanan Projelerle İlgili Bilgilendirmede Bulunuldu. Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, basın mensuplarıyla buluştu.... Devamı..

HBB’ den Trafik Psikolojisi” Eğitimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı şoförlerine “Trafikte Davranış Psikolojisi” eğitimi... Devamı..

Hatay Ak Parti İl Yönetimi Belli Oldu

Yakın tarihte İl Başkanlığına atanan Mehmet Yeloğlu yonetim listesini oluşturdu. HATAY AK PARTİ YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU 1 İL BAŞKANI MEHMET YELOĞLU... Devamı..

AÖF Sınavına Girecekler…

İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre;Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından, Merkezi Sistem Sınavları şeklinde yapılacak olan... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: