16 Ekim 2019 Çarsamba
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
10 Şubat 21:18
Yorum Yok
1710
Işık Şener’ den Mete Aslan Faktörü!

Işık Şener’ den Mete Aslan Faktörü!

Eğri oturalım doğru konuşalım.
Mete Aslan’ ın mitingine gazeteci olarak gittim. İskenderun uzun süredir böyle kalabalık ve coşkuyu görmemişti desek yeridir. İşin ilginç tarafı bir çok partiden, görüşten, beldeden, kurum ve kuruluştan ciddi isimler gördüm.
Sadece Demokrat değil fazlasıyla AK Partiye, MHP’ ye ve hatta CHP’ ye, Saadet, BBP’ ye gönül vermiş hatta halen üyesi olan kişiler gördüm.
Hatta duyumlarıma göre bir kaç meclis üyesi isimlere memleket şok yaşayacak gibi.
İşin ilginç tarafı ittifak kuran, belediyeler elde olan, maddi ve siyasi güç, teşkilat ve aday güç karşısında herhangi bir kurum veya daireden taşıma yapmadan, il başkanı, bakan, vekil veya belediye başkanı gücü olmadan toplanan bu kalabalık gerçekten şaşırtıcı.
En az iki parti ile girilen ittifaklarda ne Cumhur ne de Millet ittifakı böyle bir miting, kalabalık toparlayamadı.
Video ve kare kare görüntü aldım ilgili kişilerle de konuştum, baktım en az 3 bin kişi vardı.
Bu sayı 600, 800 le miting bitiren diğer ittifakların toplamından 2 kat fazla bir sayıya denk geliyor.
Tabi bu ölçü değildir, kimse için seçim kazanır veya kaybeder diyemeyiz ama başlangıç için “İskenderun İttifaki” diğer ittifakları geçti.
Tekrar uyarıyorum İskenderun’ un rüzgarı meşhurdur Fatih Tosyalı ve Yılmaz Şahutoğlu seçimi kazanmak istiyorsa Yarıkkaya rüzgarını estirmeli.
Hatta kimse buraya halkta karşılık bulamayan ne vekil getirsin ne bakan!
Geçmişte kulüplerde, restaurantlarda seçim yürütenlerin kesin alacağı seçimlerdeki hazin sonlarını gördük.
Bu sebepten heyecan, rüzgar, hizmetkâr görüntüsünü sunmalı, gaflarını kapatmalıdır.
Bu memlekette bir oy altından daha değerlidir artık!
Haydi Rastgele…
IŞIK ŞENER / BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Abdülkerim Güven’ den Operasyona Destek

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven Barış Pınarı Harekâtı üzerine destek açıklamalarında bulundu. Barış Pınarı Harekâtı; Daha öncekilerde olduğu gibi... Devamı..

Ahmet Güven’den Açıklama

Eğitim Birsen İskenderun Temsilciliği başkanı olarak seçilen arkadaşımızın görevi bıraktığını öğrendik. Geçen yıl yapılan ve secime katılan üyelerin yarıya yakınının desteğini alan... Devamı..

İskenderun’ a Huzur Geliyor

İskenderun’ da vatandaşın huzur için Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki TEM (Terörle Mücadele) KOM (Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele) sıkı çalışmaları gözlerden kaçmıyor. Yeni... Devamı..

Bozatlı: “Gün Kenetlenme Günüdür”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hatay Başkanı Abdullah Bozatlı, Fırat’ın doğusuna yönelik gerçekleştirilmekte olan Barış Pınarı Harekâtı’ na ilişkin açıklamada bulundu.MÜSİAD... Devamı..

HBB Voleybolda’ da Başarılı

Türkiye Voleybol Federasyonu 2019-2020 1. Lig Erkekler B Grubunda yer alan Hatay Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, ligi galibiyet sevinciyle karşıladı. Ligin... Devamı..

Sağlık Çalışanları Barış Pınarı Harekatına Gönüllü Gitmek İstiyor

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan “Barış Pınarı Harekatı”na destek sürüyor. İskenderun’... Devamı..

LİMAKPORT’tan Önemli Adım

LİMAKPORT İSKENDERUN LİMANI ERBİL’DE OFİS AÇIYOR Limakport İskenderun Uluslararası Liman İşletmeciliği Genel Müdür yardımcısı Mehmet Ünlü, Erbil’de ofis açacaklarını söyledi. Limakport’un Ana... Devamı..

Son Dakika: İskenderun Eş Başkanı Tutuklandı

HDP İskenderun İlçe Eş başkanı terör örgütü propagandası suçlaması ile tutuklandı. HDP İskenderun ilçe örgütü Eş başkanı Hülya Ateş, Suriye’de gerçekleştirilen Barış... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: