Işık Şener’den “Oy Verme Algısı”

“Reise oy verip vekillikte vermeme” algısı kaybolmaya, yerini hem Recep Tayyip Erdoğan’ a hemde onun kararlarına destek çıkacak vekillerin 301′ i mutlak surette çoğunluğu sağlama konusunda hemfikir olma yolunda birlik gittikçe artıyor.
Özellikle sosyal medyada sahte profilde ” Ben Ak Partiliyim ama Ak Parti vekillerine vermeyeceğim” fitnesi inanın bana %90′ ı belki de Ak Parti hatta Cumhurbaşkanına dahi şimdiye kadar oy vermemiş kişilerden oluşuyor. Hatta bazıları “AKPKK”, “Cumhurbaşkanı Hesap Verecek” diye geçmişte yazanlar taktik değiştirip mecliste Ak Parti çoğunluğunu oluşturmayıp ülkenin hızlı ilerleyişini durdurup hatta “Başkan oldu hiçbir şey yapamadı” algısıyla çelme takma amacındalar.
Bu duruma adaylar kesinleştiğinde ciddi manada tepki gösterenler sağduyulu şekilde kendilerince haklı oldukları tepkiyi gösterdiler. Herkesin tepkide haklı yanları tabi ki var ama pire için yorgan yakmanın da hiçbir geçerli sebebi olamaz.
“EVET-HAYIR” referandumu niçin yapıldı? Ve niçin Türkiye çoğunluğu evet dedi? İşte 25 haziranda bürokrasiye takılmayan, mevzuatlarda boğulmayan, işlevi daha hızlı ve sistemde güncellenmiş yeni bir Türkiye içindi.
Bunda herkes, hepimiz hemfikir olduğumuza eminim, Cumhurbaşkanını Başkan yapmakta da hemfikir olunduğuna göre peki TBMM’ de Cumhurbaşkanı kararlarına, oylamalarına çoğunluk olmadığı takdirde ret gelecek ve Türkiye başta olmak üzere Dünya’ da Recep Tayyip Erdoğan’ ı beceriksiz Başkan olarak lanse etmek için ellerinden geleni yapacak kriptolular, İran’ dan, YPG’ den taraf olanlara, TSK işgalcidir diyenlere fırsat doğacaktır.
EVET verilen oyların önemi Cumhurun başına seçeceğimiz gibi onun halktan gelen taleplerini, değişimlerini meclise, kanuna yansıtabilmesi için çoğunluğunda sağlanması çok önemlidir…
Çok şükür başta Hatay olmak üzere bir çok ilde vekil isimleri güncellenmiş hatta eski vekil dost ve yakınları hem Cumhurbaşkanı’ na hem Ak Parti’ ye eleştiri, küfür boyutuna gelecek kadar azılı hale gelmişlerdir.
Karşınızdakileri iyi tahlil edebilirsiniz fakat içinizdeki karşıtlar sizin hem aklınızı çeler hem de fıtratınızı değiştirir.
Çünkü onları kötü günler bekliyor. Sizi de o kötü günlere ortak etmek isteyenlerin oyununa düşmemek şu dönemeçte çok önemlidir.
Esen Kalın…