IŞIK ŞENER: “DUA EDİN CB GELMESİN”

Mega Antakya, Taşra İskenderun…
Cuma günü Cumhurbaşkanımız Hatay’ a geliyor.
07-2014 tarihinde gelen Cumhurbaşkanımız o ilk geldiği günden bu güne İskenderun’ da ne değişti diye sorarsa vay halinize!
Hele Erzin tarafından Karayolunu kullanırsa yandınız.
Amanos Tüneli için ne cevap vereceksiniz?
Yine Adliye Binası aynı rezillikte…
Antakya’ daki Meclis Binasını milyonlarca meblağa da kısa sürede bitiriyoruz derken İskenderun Adliye Binasını sorarsa yılda iki işçi ağzında sigara çay kaşığıyla mı çalıştırdık diyeceksiniz?
Kültür ve Turizm için teşvik programı yetersiz, bir çalışma dahi yok. İskenderun hem yayla hem deniz turizminde doğa harikasıyken bir Teleferik projesini yapamadınız ve Ulaştırma Bakanı hadi o olmadı Kültür Turizm Bakanı bütçesini kaç kere yokladınız diye sorarsa ne diyeceksiniz?
1 Temmuz’ da yasaklar kalkacak yerli veya yabancı turist neden gelsin İskenderun’ a size soruyorum?
Körfez kenti dediğimiz bu kentte deniz kenarında yemek yenecek yer var mı? Denize girilecek yer var mı? Kültürünü, Aleksandretta ismini bırakın dünyaya, Türkiye’ ye tanıtabildik mi?
Onlarca Metruk binalarımız varken bir tanesini bile restore etmediniz?
Hadi Cumhurbaşkanımıza yeni yaptığımız kaldırımları, asfaltları mı gezdireceksiniz yoksa?
2019′ da 9 ay, 2020′ de 12 ay ve 2021′ de 6 ay, toplamda 27 ayda sahilde oturan vatandaşların rahatsız olduğu fosforlu lambaları mı göstereceksiniz?
Yoksa Vekilimizin 2 ay sonra ama aynı partiye mensup Belediye Başkanımızın Şubat ayında “başlayacağız” dediği sadece kağıt üzerindeki projeleri mi göstereceksiniz?
Yahu Valim? İskenderun Valilik Hizmet Binasına fakir fukaranın gelmediği, Devletin sıcak elini sadece iş insanlarımıza gösterdiğinizi İskenderunlu’lar anlatırsa vay halinize…
Bir kere bile o binada Karaağaç’ tan Şıhımı, Denizcilerden hocamı, Akçay’ dan Hatice teyzemi, Şekere’ den Mehmet Emmiyi davet ettiniz mi?
Cumhurbaşkanının çok önem verdiği temsilcim dediği Muhtarların muhtarlık yerine Wc koydurdu diye 50-60 bin tl adresine ceza makbuzu gönderip mahkemelerde süründürdüğünüzü Cumhurbaşkanına söylerse vay halinize…
100 Milyon tl ile mega hızla biten yolların, 60 Milyonlar ile Antakya Meclis Binasının yapımı, Arsuz’ un göbeğindeki camiyi hızlandıran bu güç İskenderun’ daki Adliye Binasını 8 yılda nasıl bitiremiyor?
Mega Antakya, Taşra İskenderun! Geçtiğimiz aylarda Adliye Binasına baktınız gittiniz? Bize Bakan Vali değil iş bitiren vali lazım!
Sonra İSKENDERUN İL OLMAK İSTİYOR talebine karşı gereksiz boşa enerji tüketilen bir olay diyerek basın açıklaması yapıyorsunuz.
İşte biz bu yüzden il olmak istiyoruz. Dağın bu tarafına Vali yetmiyor, yetişemiyor. Yatırım yetmiyor yetişemiyor, vekil yetmiyor, yetişemiyor.
Ekonomi, turizm, yatırım, kültürel hiç bir şey buraya yetmiyor! Yeter İskenderun’ da 1 ay Antakya’ da 11 ay gözüktüğünüz.
Yeter Taşralı gördüğünüz, yeter üvey evlat yaptığınız, yeter siz çalışın ben yiyim ev babası algısında yaşadığımız!