21 Ocak 2020 Salı
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
27 Ağustos 14:15
Yorum Yok
584
Işık Şener “Gündem Üzerine”

Işık Şener “Gündem Üzerine”

Güzel bir söz vardır. Kütüphanenin olmadığı yerde Hapishaneler çoğalır!
Ülkemiz zaten resmen açık hava hapishanesi!

Kültürlü ve cahilin iç içe girdiği, hırsızın kapısı açık olup masum kendi evini demirlerle hapse çevirirken, eğitimin değil kabadayılığın deklare edildiği dizilerin ve hatta sapıkça kitapların kültür bakanlığından kolayca izin çıkarmanın rahat olduğu bir ülkedeyiz.
Akabinde gündeme baktığınızda bilimden çok dövüşün, kalemden çok mermilerin moda olduğunu görüyoruz.
E sonra Adana’da canı sıkılan adam ayrı ayrı meydanlarda insanları öldürüyor, yemek yiyen eski karısını öldürüyor, hayvanları zehirleyip çuvala atıyor veya işkence çekiyor onu da videoya alıyor. İskenderun Millet Parkında kadınlar erkekler sinkaflı meydan muharebesi yaşıyor. En mutlu gün olan düğünde insanlar sandalyelerle birbirine vuruyor. Yani anlayacağınız artık kimse kimseden utanmıyor, en kötüsü kendisinden ailesinden utanmıyor!
Parka giden bir çocuk tartışanlarin elindeki makası fırlatması yüzünden boynuna saplanıyor ve 13 yaşında felç kalıyor!
Hayatın, edebin, hoşgörünün, mutevaziligin bu kadar anlamsız kaldığı ülkemizde bu değerli unsurları taşıyanlara selam olsun!

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Fatih Tosyalı’dan Müjde

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “İskenderunlu hemşerilerimize büyük memnuniyetle duyurmak istediğimiz bir müjdemiz var” dedi. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yaptığı açıklamada “Yapılan... Devamı..

İskenderun İstişarede Bulunuyor

BAŞKAN TOSYALI İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kente ve halka hizmet noktasında kamu kurum ve kuruluşlar ile... Devamı..

Turhan: Öncelik Çocuk Sağlığı

Başhekim Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Emin Turhan: “ÖNCELİĞİM ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI” İskenderun Gelişim Hastanesi Başhekim liği görevine atanan Çocuk Sağlığı ve... Devamı..

“Yürekler Dile Geldi” Tanıtıldı

Kültür Kentleri Birliği Hatay İl Temsilcisi Nebih Nafile koordinatörlüğünde, Hataylı 37 Yazarın öykülerini, anılarını, deneme yazılarını içeren “Yürekler Dile Geldi” adlı ortak... Devamı..

Uzm. Psikologlardan İTSO’ya Ziyaret

Uzman Psikolog Nazım Serin ve Sibel Keskin İTSO’yu ziyaret etti. Haber Tarihi:... Devamı..

“Kızılay İçin Üret”

İlçemiz Kaymakamı Sn. İskender Yönden’in refakatinde “KIZILAY İÇİN ÜRET” adı altında kurumlar arası işbirliği protokolü imzalandı. 13 Ocak 2019 Pazartesi günü Kaymakamlık... Devamı..

İskenderi Zabıtası’ndan Örnek Davranış

YARALI KARACAYA İSKENDERUN BELEDİYESİ ZABITASI SAHİP ÇIKTI İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaralı olarak buldukları karacayı, İskenderun Belediyesi Geçici Hayvan Bakım evine... Devamı..

İskenderun’ da Sıra Gecesi

İSKENDERUN BELEDİYESİ TARAFINDAN BEKBELE’DE “URFA SIRA GECESİ” DÜZENLENDİ İskenderun Belediyesi tarafından kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde Bekbele Düğün Salonunda “Urfa Sıra Gecesi”... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: