18 Eylül 2019 Çarsamba
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
27 Ağustos 14:15
Yorum Yok
479
Işık Şener “Gündem Üzerine”

Işık Şener “Gündem Üzerine”

Güzel bir söz vardır. Kütüphanenin olmadığı yerde Hapishaneler çoğalır!
Ülkemiz zaten resmen açık hava hapishanesi!

Kültürlü ve cahilin iç içe girdiği, hırsızın kapısı açık olup masum kendi evini demirlerle hapse çevirirken, eğitimin değil kabadayılığın deklare edildiği dizilerin ve hatta sapıkça kitapların kültür bakanlığından kolayca izin çıkarmanın rahat olduğu bir ülkedeyiz.
Akabinde gündeme baktığınızda bilimden çok dövüşün, kalemden çok mermilerin moda olduğunu görüyoruz.
E sonra Adana’da canı sıkılan adam ayrı ayrı meydanlarda insanları öldürüyor, yemek yiyen eski karısını öldürüyor, hayvanları zehirleyip çuvala atıyor veya işkence çekiyor onu da videoya alıyor. İskenderun Millet Parkında kadınlar erkekler sinkaflı meydan muharebesi yaşıyor. En mutlu gün olan düğünde insanlar sandalyelerle birbirine vuruyor. Yani anlayacağınız artık kimse kimseden utanmıyor, en kötüsü kendisinden ailesinden utanmıyor!
Parka giden bir çocuk tartışanlarin elindeki makası fırlatması yüzünden boynuna saplanıyor ve 13 yaşında felç kalıyor!
Hayatın, edebin, hoşgörünün, mutevaziligin bu kadar anlamsız kaldığı ülkemizde bu değerli unsurları taşıyanlara selam olsun!

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

İTSO’ya Odalardan Ziyaret

DASİFED yönetim kurulu başkanı Faruk Ekinci ve ATSİAD Genel sekreteri Fatin Bereketoğlu, İTSO’yu ziyaret etti. Doğu Akdeniz Sanayici ve İş İnsanları Federasyonu... Devamı..

İSTE Rektörü Belli Oldu

Son dakika: Başkan Erdoğan 3 üniversiteye rektör ataması yaptı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üç üniversiteye rektör atamasına ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.... Devamı..

Ayğan ve Kaya Aileleri Mutlu Günü

Kentimizin tanınmış ailelerinden Ayğan ve Kaya Ailelerin mutlu günü Mediha-Beşir Kaya çiftinin evlatları Merve Kaya ile Şükran-Ömer Ayğan’ın oğulları Emre Ayğan, güzel... Devamı..

Belediye’ den Doğa Yürüyüşü

İSKENDERUN BELEDİYESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLEDİ İskenderun Belediyesi vatandaşların sosyal ve sportif yaşantısına, hareketli yaşam tarzına katkı sağlayabilmek, amacıyla doğa yürüyüşü düzenledi. Atik... Devamı..

75. Yıl Anaokulu Coşkuyla Açıldı

2019-2020 eğitim öğretim yılına başlayan Dr. Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokul müdürü Hasan Akdoğan veliler toplantısı sonrası okul tarafından yapılan asure ikramında... Devamı..

N.S.O.T Merhaba Dedi

Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu Eğitim’e Merhaba Etkinliği İskenderun’da en anaokulu olarak üst sıralarda yer alan Anaokulu Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Teksöz’ e Ziyaret

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ, HESOB BAŞKANI TEKSÖZ’Ü ZİYARET ETTİ        Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz’ü ziyaret ederek yönetim... Devamı..

HBB’ den Tarator Yapımı

TARATOR YAPIMI HİÇ BU KADAR EĞLENCELİ OLMAMIŞTI UNESCO Hatay Gastronomi Evi 11 Eylül Çarşamba günü Türkiye’nin çeşitli yerlerinden üyeleriyle Hatay’a gelen Kültürel... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: