Işık Şener’ in Kaleminden Arsuz Üzerine

“ARSUZ’ A “DEĞER” VERİLSİN”

Arsuz kentimiz turizmde beklenen sıçramayı bir türlü yapamıyor. Buna vizyon eksikliği, dünya görüşü yetersizliği veya yanlış meşgalelerden ötürü sebep gösterebilirsiniz ama Arsuz gibi yatırım cazibesi koca ilçe ne yazık ki küçücük yere sıkışmış kalmış.
Hatay’ da her ilçeyi rahat yazarsınız ama incisi Arsuz’ u yönetmek gerçekten çaba, emek ve girişkenlik gerektirir.
AK Parti’ den tek aday adayı olarak Değer Tultak ile uzunca sohbet ettik. Titizliği, pratik zekası, barışçıl konuşması, her kesime sıcak olması, dünyanın bir çok sahil kasabalarını görmesi, farklı kültürleri tanıması ve başarılı bir işadamı olması Arsuz için ciddi bir fırsattır.
Aklındaki tek hedef Arsuz’ un üstündeki ölü toprağı kaldırmak. Laflarla, kısır çekişmelerle zaman öldürmeyen zevkli, açık sözlü ve dürüst bir adamdır Değer Tultak.
Pozitif enerjisi ve Arsuz’ da 6-7 aile ile bağlantılı olması, en çokta ciddi nüfusa sahip olduğu kadar sevilmesi de Parti için, Büyükşehir için, meclis üyeliği için Değer AK Parti’ nin adayı Arsuz’ da Değer Tultak olmalıdır.
Arsuz’ u, Arsuzlu’ yu Arsuz’ un çekirdeğinden yetişmiş biri olarak HBB’ de İbrahim Güler’ e ciddi bir oy depolayacak, o köprüyü kuracak önemli bir isimdir.
Hatay ve ilçeler birilerinin iki dudağında, hatırıyla ve ricasıyla koyulan adaylar geçen seçimde 11 ilçe alınıp cezayı Büyükşehir’ e kesilmesine sebep olmuştu. Bu seçim İbrahim Güler ile eminim birilerinin şahsi çıkarları değil partinin yani o partinin memlekete getireceği hizmete aracı olacak adayın hakettiği şekilde belirleneceğini umuyorum.
Arsuz’ un tek AK Parti adayı sevilen, iletişime açık, parti ve teşkilatlarla ve hatta diğer partilerin teşkilatı ile o teşkilatların önemli isimleriyle her daim siyasi üstü iletişimde olan birisidir Değer Tultak…
Eğer AK Parti HBB’ de, Arsuz’ da, Mecliste ve Arsuz’ a sadece kaldırım, sahil şeridinden öte Ankara’ nın ciddi bütçesiyle yatırım yapılmasını istiyorsa Değer Tultak’ a adaylığı, Arsuzlu hemşehrileri de oyunu vermelidir.