Işık Şener’ in Kaleminden Arsuz

KAMU-DER tarafından Türkiye geneli yapılan En Başarılı İlçe Belediye Başkanları anketinden Nazım Culha birinci çıkarak hem Arsuz’ a hem Hatay’ a gurur yaşattı.
Yeni ilçe olmasının dezavantajı ile Hatay’ ın en büyük yüzölçümüne sahip ilçesi konumunda olan Arsuz’ a bir de kısıtlı bütçe ile bahaneler bulmadan hem yerleşik kent yaşam hizmetlerini yerine getiriyor hemde turizm cenneti olan kentin yazın misafirlerine daha güzel bir kent oluşturmak için gayret sarfetmesi gözlerden kaçmıyor.
Hatay Büyükşehir olmasından sonra ve neredeyse bütün ilçe başkanları hatta kendi partisi ile bu kadar ayrı gayrı düşen Lütfü Savaş ile iletişim problemi yaşamayıp HBB’ nin de gücünü arkasına alan Nazım Culha bence asıl büyük engeli aşmış diyebiliriz.
Yerli ve yabancı turistlere evsahipliği yapan Arsuz her geçen gün güzelliğine güzellik katan doğru hizmet anlayışı ile devam etmekte.
Tabi bu gayreti sadece Arsuzlular’ a değil ülke geneli anketlere yansımış olacak ki bu ödüle layık görüldü.
Hatay’ ın göz nuru olan Arsuz’ a daha ciddi turizm yatırımları, daha da teşvik ve destekler sunulması ve o eşsiz denizi ve kıyısıyla ülkenin en güzel, en düzenli ve yaşanılabilir bir tatil kenti olmasını umuyoruz.
Burada iş bir kişiye değil herkese düşmekte ve herkes Arsuz için elini taşın altına koymalıdır.
Tebrikler Nazım Culha tebrikler Arsuz…