Işık Şener’ in Kaleminden DOKUNULMAZLIK!

TBMM’ de DOKUNULMAZLIK üzerine reform gibi kararın çıkması başta vatanını sevenleri sonra vatanını sevip de partisinden dolayı üzüntüsünü içinde yaşayanlara Ohh! dedirtti diyebiliriz.
Kolay değil. Başta Kılıçdaroğlu ve Demirtaş dokunulmazlık getirin geçirelim derken HDP’ nin rüzgarına kapılıp ret verenler nihayetinde bugün doğruyu gördüler.
Kimi zikzak çizdi der, kimi yola geldi. Ama önemli olan bu ülke için doğru yolu bulduklarıdır.
Dikkat edilmesi gereken durum ise çok hassas yargılama sürecini yürütecek Savcılarımızdır. Bilindiği üzere 4-5 bin civarı FETÖ sempatizanı savcılar ve hakimlerin olduğudur. Bu hususta TBMM’ den Adalet Sarayı’ na yol alacak Milletvekillerini dikkatli ve tarafsız yargılanmasıdır.
Hakkında “Dokunulmazlık Dosyası” oluşturulan 138 kişiye derhal yurtdışına çıkma yasağı uygulanmalıdır. Kolay değil 138 kişinin 667 dosyası bulunuyor.
Bunların 27’si AK Parti, 51’i CHP, 50’si HDP, 9’u MHP milletvekili ve biri ise Nazlıaka.
Benim özellikle dikkatimi çeken iddia edilen isimlerden birisi de Hatay Ak Parti MV. Hacı Bayram Türkoğlu’ ve yine Hatay CHP MV Mevlüt Dudu’nun da 1′ er dosyasının olmasıdır(!)
Acaba dosyanın içeriği ne?
Neyden yargı önüne çıkartılacak?
Değerli okuyucular, Türkiye artık terörle, terör sevicileri ile sadece coğrafik ve askeri olarak değil kanun, hukuk, yasalarla da mücadele edilecek olması.
Anlayacağınız TBMM’ deki bu onay ileTürkiye artık sinekle değil bataklığı kurutma yönünde büyük bir adım atılması olmuştur.
TBMM’ de olduğu gibi ilk gülenler bugün son gülenleri, doğuda ilk gülenler ile son gülenleri iyi görecektir.
Söz yüce Adalet, Söz Savcılarımız ve Hakimlerimizde…
Artık kimse bu ülke üzerine kefen biçemeyecek ve TBMM’ de şımarıklık yapamayacak.
Hukuk ile yoğurulan halkın seçtikleri olarak aynı hukukta ya mükafat görecek, yada boğulacaksınız!
Esen Kalın.