Işık Şener’ in Kaleminden “Hadi Yapsanıza!”

Madem HBB yol çalışmalarında yenilikler yapıyor, madem alternatif yollarda takdir topluyor biz fikir veriyoruz sizde uygulayın!
Sadece haber mail adresimizde alternatif yollar diye manşette kalmasın!
Mesela Deniz Alayı istikametinden indiğiniz vakit hemen köprünün sağında altta kalan bir yol var ve tekrar Körfez sitesinden Anayola dahil oluyor. Buraya kadar her şey normal işin enteresan tarafı o altta kalan yol İMARDA Bim önü, Ford Bayisi, spor salonu vs gibi işyerilerin önünden Doğan Petrol’ e kadar devam eden bir servis yolu olduğunu gösteriyor.
Araştırmalarım sonucu Körfez Dolmuş durağı önünden başlayan ve Doğan Petrole kadar olan ek yol kapatılmış kimi park yapmış kimi panayır!
Şimdi iş HBB’ nin haber merkezinden bize attığı ” HBB Alternatif Yollar yapmaya devam ediyor” başlığının İskenderun’ daki karşılığı!
Daha önceden yazdığım Ağır Bakım önü yola kapatılmış ve çağdışı görüntüsü ile olası trafik felaketine davetiye çıkartmakta demiştik. Mesela İskenderun’ un hem girişi hem çıkışı böyle rezil durumda iken bize kimse HBB’nin Alternatif yollarından bahsetmesin!
Bakın değerli okurlarım; Ağır bakımdan Aksoy Petrol’ e kadar olan sağ şerit olduğu gibi yine imarda iki şeritli yapılabilir bir servis yolu gözüküyor. Orayı da kısa bir süre sonra yaparız demişlerdi!
Şimdi biz bu eleştirileri daha iyi bir Hatay, daha iyi bir İskenderun ve daha iyi bir HBB olsun diye söylerken tabi ki saçmalayan, sahibinin sesi olan bedbahtlar çıkacaktır ama önemli olan kentimizin hakkettiği bir giriş ve çıkış görüntüsüne kavuşturmaktır.
Düşünebiliyor musunuz?
Deniz Alayı Doğan Petrol’ e kadar olan kısımda ve yine çıkışı olan Ağır Bakım yolu kanunen yol olmasına rağmen kimse yaptıramıyor.
Neden?
Lütfü Savaş’ a soruyorum. Ak Parti mi engel oluyor? Yoksa Ak Parti İl Teşkilatı mı? Yoksa yine Sadullah Ergin’ mi oluyor?
Kim engel oluyorsa söyleyin bizde bu hizmetleri kim durduruyor veya kim aciz yapamıyor bilelim!
Bütçe olarak tek bir sorununuz olmamasına rağmen bir km gibi bir ek yol açamamak hangi hizmet anlayışına sığar merakla izlemekteyiz. Neyse yakında İskenderun için bir Battı Çıktı daha açıklaması yaparsınız halkın ağzına balı sürersiniz.
Ama biz yine İskenderun’ a girerken dar, bozuk, kaza riski yüksek ve karanlık bir girişte ölümle dans ederiz.
Siz rahat rahat gülümseyin! Orası olası bir ölümlü kazada en büyük sorumlu sizi tutacağız…
Esen kalın.