Işık Şener’ in Kaleminden Hatay Politikası

Ülkemiz Başkanlık sistemiyle ilgili uzun süredir gündemin en önemli konusu olarak zirvede yer alıyor. Beğenenler ve benimsemeyenler var. Normal!
Herkesin kendi penceresi, bakış açısı saygı duyulmalı.
Fakat farklı düşüncelere veya kararsızlığa hakim bireyleri en doğru şekilde yönlendirmek, bilinçlendirmek bu partilerin vekilleri, başkanları veya kademesinde görevli üyeleriyle yapılır.
Şimdi işin tuhaf tarafı Hatay İl Başkanlığı “Cumhur, başkanlığa Hazır” diye bir çalışma başlatmış güzel. Sanırım kaynağı Belediyeler karşılıyor Belen, Kırıkhan öyleydi Antakya’ yı bilmiyorum İskenderun’ u da öğreniriz. Her neyse var yok önemli değil.
Mesela Ahmet Atıç için Antakya’ da sadece parti içine gömüldü diyorlar, Antakya dışına sorsanız Antakya Başkanı diyorlar. Bunları yazdığıma şaşıracakların sayısı çok ama nedeni işte İskenderun’ da (Karayılan’da) şuan gerçekleşen Parti yemeği.
Bakınız değerli okuyucular taraflı tarafsız herkese soruyorum yemeğin adı Cumhur yani Halk, Başkanlığa yani yeni yönetim statüsüne halkı hazırlamak diye bir fıtratta olması gerekirken halktan katılım yok çünkü davet yok hadi onu geçelim Ak Parti eski başkanlar aranırken bazılarına sadece SMS atılmış, bazılarına yolda yürürken söylenmiş.
Ayhan Bodur’ a soruyorum böyle büyük bir projede neden halk yok? İl Başkanı bu konuda hata yaptığını halkın arasında bu büyük toplantıları yapması gerektiğini söylemiyorsunuz? Sadece İskenderun değil Belen? Kırıkhan? Antakya ilçe başkanları siz ileri görüşlü ve halkı kucaklamak için koltuklara oturtulmadınız mı?
Eski meclis üyeleri, partide önemli kademede görev yapanlar, STK’ lar, yahu partiye gönül verenler nerede?
Bu toplantı asla Cumhur’ a değil cümbüşe yapılmış bir toplantıdır.
Eskiler yok, bu partiye emek harcayanlar yok yahu daha önemlisi basın, medya yok!
Körler sağırlar birbirini ağırlar gibi bir toplantı.
Şeref Malkoç Başkanlık üzerine toplantiya geldiğinde Başkanlık hakkında neredeyse bildiklerimi unutuyordum. Bugünkü toplantınızdan da partililerin aklımda değil damağında Tat bırakacaksınız!
Bir CHP kadar olamadınız, toplantılarına partili, halk, vatandaş gazeteciyi davet edip geniş kapsamlı ortam kurarken siz bu kentte neler yapıyorsunuz!!!
Buradan Cumhurbaşkanına sesleniyorum böyle acemice, başkanlığı parti içi şahsileştirerek yapılan çalışmalar ülke için çok önemli olan Başkanlık sistemine balta vurmktadır. Sadece partilere ait bir sistem algısından kurtarılmalıdır.
Bugün telefonda partinin önemli isimlerini aradığımda haberim yok ne toplantısı diyorsa bu yemekte sadece kendinize çalıştığınızın kanıtıdır.
Hep eksiklik, hep hata, yaşım 33 ama demek ki siyaset bu kadar gençlere teslim edilmemesi gerekiyormuş ben bunu anladım.
Yarın bu güzel projeyi hangi gazeteci haber yapacak? Yolda hangi vatandaş bilgi sahibi olup misafirlikte işyerinde konuşabilecek?
Yiyin yemeğinizi yukarıdan öğrendiğiniz iki klişe kelimeleri kullanınız, sofrada iki hoş muhabbet kalkarken tokalaşırken iki de poz verdiniz mi günü çok çalışarak kapattınız beyler!
Hadi yine yükü Recep Tayyip Erdoğan’ a attınız. Yarın anketlerde burada düşük çıktığında devlet büyükleri gelir sizin eksikliğinizi tamamlar halkta aidiyet duygusu oluşturur sizde “BEN YAPTIM” dersiniz.
Birde geldiğinde seçim çalışmasının kötü olduğu için değil sanki ikili ilişkilerde bulunarak getirttik dersiniz.
Bakın buraya yazıyorum yarın anket yapılsın Hatay düşük çıkacaktır. Sonra neden” Biz parti içi yemekler düzenledik halbuki” dersiniz.
Bende o zaman diyeceklerimi bu yazıya rahmet okutarak hatırlatırım!