Işık Şener’ in Kaleminden İhale Komedya

İskenderun 2015 yılı sonunda ve özellikle 2016′ da şantiye yerine döndü desek azdır.
Bir taraftan İskenderun Belediyesi’ nin kaldırımı ve sonra yine kaldırımı ve hala bitmeyen kaldırım çalışması… Ardından Büyükşehir Belediyesi’ nin çevre düzenlemesi, ikinci Battı Çıktı yapımı, ana yolların şahane asfaltları derken bazı kurum ve kuruluşların inşaatı, Hotel ve 2013′ te karara bağlanan Cami yapımı İskenderunlu’ları sahilden tutun çıkışına kadar sardı.
Taş üstüne taş koyanlardan Allah razı olsun.
Büyükşehir Belediyesi İskenderun’ da Pac meydanına haziran ayında yeniden Battı Çıktı çalışması başlayacak ve yepyeni düzen, görünüş ve ciddiyet kazanacak diyebiliriz.
Gelelim İskenderun Belediyesi’ ne…
Pac Meydanında önceden TEDAŞ’ ın hizmet binası olan ve yıllardır boş kalan, her katı yaklaşık 250 metrekare bu bina daha sonra Belediye’ ye devredilmiş.
Belediyemiz durur mu?
Hemen ihaleye çıkıyor. Hemde adrese teslim ihale!
Şaşıracak bir durum yok!
İskenderun Belediyesi adrese teslim olmayan kaç tane ihalesi var ki?
İşin tuhaf tarafı bu ilan kanunen daha evvelden yayınlanması gerekirken ne duyuru nede Belediye’ nin resmi sayfasında yayına koyulmuyor!
Bu da ne ki…
Belediye’ de önemli isimlerin dahi bu ihaleden haberi yok! Başkan Yardımcısı Ahmet Çetinkaya’ nın da haberi ihale günü olduğunu düşünürsek bu ihale komedyası ansızın ve komisyondaki onaydan geçecek meclis üyelerininde oturumda haberi olduğunu eklersek ve üstüne Seyfi Dingil’ e yakınları tarafından soranların bazıları “Haberim Yok!” bazıları da “Haberim var!” cevabını aldığını duyunca çok şaşırdım.
İhaleye değil!
Bu tarz ihaleler adrese teslim olduğunda en azından günah keçisi bir kişi çıkardı. Şimdi bir kişi bile çıkmıyor! Çok tuhaf…
Değerli okuyucularım Belediye o merkez konumda olan üç katlı binayı yılda sadece 33 bin tl’ ye 3 yıllığına kiralıyor.
Düşünebiliyor musunuz? Pasaj içi dükkan kirası fiyatına resmen.
Ama size söz veriyorum o binanın takipçisi olacağım.
Çünkü eminim ki o binaya Riskli Bina Analiz Raporu dahi yapılmamıştır. Ve ben adrese teslim şahısa; kiraya alana bilgi vereyim. Oranın yıkım kararı ve depreme dayanıksız raporu var!
Yarın her para peşinde olanlar gibi sizde halka hizmete açacaksınız ve olası bir durumda tehlike çanları çalacaktır.
Bu çanları çaldırmayacağım.
Zaten MHP Komisyon üyesi ve meclis üyeleri bu ihaleye onay vermeyip şerh koymuş.
Para için ihaleyi ve vatandaşı tehlikeye atmayan MHP grubunu da kutluyorum.
İskenderun Belediyesi’ ni de kutlarım. Yine adrese teslim yapılan bu ihale alışkanlıklarını devam ettirdiği için!
Korkuyorum yakında kimsenin haberi olmadığında İskenderun Belediye Hizmet Binası’ nı da adrese teslim ihale ile birilerine ihaleye verilir mi?
Bence verilebilir. Sizce?
Esen Kalın.