Işık Şener’ in kaleminden İlçe Başkanlığı

Dün Ak Parti İskenderun’ da temayül yaptı. Herkes aklındakini, tecrübelerine dair açıklamalarda bulundu. Koordinasyon Milletvekiline özel konuşmalarda bir çok kişi sıkıntılarını dile getirdi.
Bir gözlemci olarak Ak Parti İskenderun’ da gram heyecanın kalmadığını, ölü toprağı olduğunu, bi heves, biçare takıldığını, hatta çok ilginçtir bu temayülde çıkan sonuçlardan ziyade Orhan Karasayar’ ın istediği olacak doğrultusunda mırıldanmalar vardı.
Tuhaflıklarla dolu ayrı bir durum ise Sıtkı Güvenç’ in liste dışı konu komşunuzu da yazabilirsiniz demesiydi. Aday olan 8 arkadaşın ismi okunduğunda salonda bu kim, şu kim diyerek birbirine soranları gördüm. Doğru düzgün tanıtılmadılar bile. Arlı mı arsız mı? Fetöcü sevici mi? Vatansever mi bir bakamadı millet! Demek ki koordine değil organize milletvekilliği olması lazım…
Öte yandan isim vermeyeceğim ama Orhan Karasayar’ a çok yakın bir isim ile adaylığı konuşurken bana “Haktan hayırlısı kısmetse..” dedikten sonra dün akşam “Benim böyle bir talebim yok aday değilim!” demesi bana vazgeçiş değil Ankara’ da birilerinin projesi gibi geldi…
Ak Parti İskenderun’ da 2011′ den beri bütün seçimleri kaybetti. Yeni sınırlar çizilmeseydi 9,000 farkla Belediye’ yi de kazanamıyordu Ak Parti.
Şimdi İskenderun’ u Ankara’ ya güzel tablo gibi gösteren bölge vekillerine, koordine vekillerine, özel görevlendirilmiş anket, araştırmacılara soruyorum. Siz Reis’ in adamı mısınız yoksa yerelde ahbap çavuş ilişkisinde misiniz?
Tekrar ediyorum; bırakın çerçeve yapmayı tablonun içini doldurun! Bırakın lastik değiştirmeyi arabanın şaftı bozuk!
Araba iyi, lastikler yenileniyor, şoför iyi ama şaft kötü. Hadi yola çıkın çıkabilirseniz…
İskenderun bu kadar basiretsiz, değersiz, düşük, aciz veya aslanı kediye boğduracak kadar metanetsiz değildir.
İlçe Başkanı açıklansın hele bir. Kim kiminle oyun oynamış, kim kimi niye istemiş her şeyi dökmesini de biliriz.
Kimse kimsenin çantacısı, sahibinin seslendirmesi olmasın!
Artık İskenderun huzur, heyecan, başarılı istiyor. Sinsilik, oyunbazlık, adam harcamalar değil!
Işık Şener / Büyükşehir Gazetesi