Işık Şener’ den “Meydan Mahallesi”

İskenderun uzun yıllardır hakkettiği hizmeti alamamakta. Akabinde verilen sözlerinde vatandaş peşine düştü mü böyle bir sıkıntı kaçınılmaz oluyor.
Meydan mahallesi kaderine teslim edilmenin mutsuzluğunu yaşamakta. Daha evvel yol, kanalizasyon, aydınlatma ve daha sonra Kentsel Dönüşüm çıkmazı, dikey köprü cezası derken en son gelen kış şartlarında mahalleli artık isyan bayrağını çekmiş vaziyette.
Mahalleli gayet medenice, haklarını, verilen sözleri ve yapılması ciddiyetle beklenilen hizmetleri ahali ortasında bir kaç kişiyi savunma ve şikayetlerini duyurabilmek için kamuoyuna ses vermişler.
Günümüzde bence yapılacak en hızlı iletişimi düşünmüşler. Keşke kapı arkasından konuşmalar yerine herkes bu yolu tercih etse.
Konuyu özetleyecek olursak mahalleli haklı olarak sahip çıkılmayı beklemekte ve Belediyelere serzenişte bulunmaktayken konunun muhatabı olanlardan ziyade Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Bodur’ un bu meseleyi göğüslemeye çalışması ateşten topu “göğüs kontrol” yapmak gibi bir şey olmuş.
Eğri oturalım doğru konuşalım. Ayhan Bodur meseleleri çözüm ve iyi niyet odaklı yapan bir insan ama bu konunun muhatabı kendisi değildi. Sözleri de yanlış anlaşılınca haydi çık işin içinden çıkabilirsen!
Ben, bana gelen teşkilata basın açıklaması davetine gitmedim, bu konuyla ilgili davet edileceğim yer yalnızca Belediye olduğu için bu adresi doğru bulmadım.
Meydan mahallesi ikinci açıklamayı yaptı. Umarım yine Teşkilat cevap vererek hem bu ateşi üstüne çekmez hemde icraat bekleyen mahalleli yanlış adrese yönelip sözlü kavgayı teşkilatla yaşamaz.
Çünkü burada mesele “dedi- etti” den ziyade icraat. O yüzden hamasete dönüşmeden hem Ayhan Bodur çekilmeli hem de mahallelinin sorunlarını çözecek işlemler için hem HBB hemde İskenderun Belediyesi düğmeye basmalıdır.
Bu konuda ikili münakaşalar hem oy verdiği partiye kayıp yaşatır hem de mahalleli istediklerini icraata dökme noktasında sonuca varır!
Yoksa ortada sadece sözlü dövüş sanatı adlı eser kalır…