Işık Şener’ in Kaleminden “Sahil Nerede?”

İskenderun sahili neredeyse 1 ayı kapalı olmak şartıyla 5 aydır bozuk, tozlu ve aksamalarla dolu bir yer oldu.
Üç ay vatandaşımız toz yutuyor kolay değil.
Gidiş dönüş toplamda dört şerit yol iptal edilmiş durumda. İnsanlar Fener caddesine yönlendiriliyor fener caddesinde de son iki kavşakta yolu kapatılmış.
Sürücü ne yapacak? Piri Reis mahallesine doğru giriyor. Cami inşaatı, Hotel görünümlü AVM inşaatı, HBB kanalizasyon çalışması derken İskenderunlu vatandaşlarımız üç aydır sahil cezasına çarptırıldı.
Türkiye’ nin hangi kentinde üç ay bir sahil kapatılabilir?
Deprem olsa, deniz taşsa üç ay içinde düzeltilirdi heralde!
Değerli Belediyeler; Halkımıza hizmet etmek için başlatmış olduğunuz yol çalışmalarınızı çözüm endeksli, yaya ve araç trafiğini en hafif aksatacak şekilde düzenlemeniz gerekmiyor mu?
1 ay boru manzarası, 1 ay yol çökmesi, 3 ay iş makineleri, 2 ay yol kapatma derken 1 yıl sahili bize zehir edeceksiniz anlaşılan.
Değerli okuyucularım, bizzat inceleyerek yazdığım bu konu belediyecilikten anlamamama rağmen özellikle son 1 haftadır sahil şerit yolu düzenlenmiş ve sadece asfalt beklenir olduğunu sizde benim gibi görüyorsunuzdur.
Neden asfalt halen dökülmez? Neden o yol hızlıca trafiğe açılmaz? Neden toz, toprak ve hava kirliliği önlemi alınmaz anlamam ama bize Türkiye’ de hiçbir vatandaşa hiçbir yerde yaşanılmayan sahil cezası verilmiştir.
Tez zamanda alt yapısı biten o sahil yolunun bir telefon ile tek yön yol asfaltlanabilir ve akşamı trafiğe açılabileceğini bilen yetkililerimiz neden düğmeye basmazlar merak konusu.
Yoksa Hilton ile Belediye anlaştı da yol ile AVM açılışını aynı tarihte yapmak için mi bekliyor diye düşünmeye başladım!
Bakın 3-5 gün sonra Kemal Kılıçdaroğlu’ da geliyor. sahilimizden tur attırmayacak mısınız? Ya “O meşhur sahili, Cami’ yi merak ettim bir göreyim.” derse patates tarlasında gibi mi gezdireceksiniz?
Lütfen sahilimizi bize artık geri verin!