Işık Şener Kaleminden İskenderun…

Şiddetli yağmur, fırtına, soğuk hava v.b kış mevsiminin getirdiği ciddi hava muhalefetleri yaşayacağız.
HATSU bununla ilgili çalışmalara bir ay kadar evvel başladığını görüyor, duyuyoruz.

İskenderun Belediyesi’ nin bu konuda ciddi anlamda daha etkin çalışmalar yapmasını önemle arz ediyorum.
Özellikle kaldırım yapımlarından ötürü ciddi anlamda toz solumaktayız. Bunun yanında kapanan yollar, araç kullanan sürücülerin çektiği çile ve esnafın sıkıntıları da cabası.

İnönü(Körfez) mahallesi’nin çöp kokusu sorunu derken şimdilerde çöp yakmadan ötürü dumandan neredeyse nefes alamayacak duruma gelen mahalle sakini isyanda.
Meydan mahallesi köprüsü ağır şekilde ilerlemenin yanında yarın yağmurlar başladığında tüm inşaat işleri daha da ağırlaşacak.

Feyezan Köprüsü, iyi şeylerde İktidar gücünü kullanan bölge vekili Orhan Karasayar’ ın açılıştaki yüksekten konuşması hala hafızalardadır.
Şimdi ne oldu iktidar gücü ile yapmaya başladığınız Feyezan Kanalı? Kurbağa cennetine çevirdiniz. Üstüne kanalın bazı yerleri kapatılmış su akarını engellenmiş yarın yağmur yağdığında taşacağını düşünmüyor musunuz?

:::DSİ MÜDÜRÜ NEREDE?:::
Bu işlem için bilmem kaç yıllık proje diyerek vücut diliyle sanki Marmaray Projesi havasıyla verdiğiniz demeçlerin akıbeti ne oldu?

İskenderun’ u yine sele mi teslim edeceksiniz? Derhal DSİ bölge sorumluları bu işi yakından takip etmeli, gerekirse ele almalıdır.
Ayrıca İskenderun Belediyesi çarşı içini tozdan ötürü itfaiye ile sulaması geçici önemdir. Kalıcı önlem ise mini yol süpürücü araçlarla kenti tertemiz hale getirilmesidir.
Bu yapılırsa hem su israfı, hem yakıt israfının önüne geçilmiş olacak. Zaten o aracı kullanmayan belediye yok denecek kadar az. Alamazsanız Antakya Belediyesi’nden beraber ricada bulunuruz!