Işık Şener Kaleminden “Sineksavar”

Ama artık yollar ayrılıyor…
Sinekler yaşasın diye elinden geldiğini ardına koymayan Lütfü Savaş artık sineklerin değil vatandaşın yanında yer alacak!
15 gündür HBB meclis üyeleriyle, ilçe Belediye Başkanlarıyla, kanunlarla arası iyi olan Yardımcıları ve Belediye mevzuatına hakim olan bir çok bilgi sahibi kişilerle görüşmelerim sonucu adım gibi emin olduğum ilaçlama yetkisi HBB’ dir bilgisine ne yazık ki Lütfü Savaş ve ekibi sahip olamadı.
Olamadı mı olmak mı istemedi bilmiyorum ama su fiyatlarından sonra mücadelesini verdiğim bu yetki karışıklığından da galip gelmenin mutluluğunu yaşıyorum.
Hatırlayacağınız üzere su olayında da ali cengiz oyunları oynanmış sonunda karar halkın isteği üzerine değişmişti.
Şimdi Lütfü Savaş’ a 3.cü ama en önemli mücadelemi de vereceğim tabi bunlardan biri Hatsu diğeri Defne ilçesi.
Biri dönen dolaplar diğeri ise filmler!
Değerli okurlarım hiçbir şekilde mecburiyet harici halkın yanında karar almayan Hatay Büyükşehir Belediyesi genelde yeşil sermaye baronların yanında yer almış ama halk adamı hareketleriyle de gönüllerde kuru sevgi bırakmayı da başarmıştır.
Şimdi ben buradan Lütfü Savaş’ a ve kanun bilmez ekinine soruyorum.
İçişleri Bakanlığından gelen yazı ne oldu?
Hani yetki ilçe belediyelerinde idi?
Hani tv, radyo ve gazetelerde basbas bağırıp kanun maddelerini okuyordunuz?
Hatay Valiliği eski yazısını dün almış gibi kamuoyunu yanlış algı yaratıp haklı çıkmaya çalışıyordunuz?
NE OLDU?..
Mart ayında yapmanız gereken bu haşere işlerini şimdi hazirana zor yetiştirecek ve belki de en kalitesiz etkisiz maddelerle adı “Biz yaptık” olacak ve belkide yine halka ceza kesmiş olacaksınız. Onu da bekleyip göreceğiz.
Ama benden size tavsiye yetki hakkında bir açıklama yapmadan önce beni arayın. Ben yine de bu halkın iyiliğini yani dolayısıyla sizin iyiliginize iki bilgi veririm!
Yok bilgim var diyorsanız 6360- 5216- BŞB il mülkî milli sınırları başlığı yani 5. Maddeyi- yine 5393 Belediye Kanunu’nu ve hatta onunda 14. Maddesini daha detaylı veriyorum A bendini, 5216 7. Maddesinin 1. Fıkrasının “i” bendini yahu hiçbişey bakmıyorsanız 2006-2008 tarihli Danıştay kararlarını okuyun, çalışın ve öğrenin!
Bilmediğiniz konular hakkında radyo tv de bu halka naralar atmayın “Sen BÜYÜKŞEHiRsin büyük düşün!”
Küçülmeyin ne insanların gözünde ne yetkide ne de hizmet etmede…