03 Haziran 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Kasım 21:31
Yorum Yok
657
Işık Şener “Kaymakam’dan Önce”

Işık Şener “Kaymakam’dan Önce”

Farkı farketmek önemlidir. Kişi neyi farkediyorsa gözleri de onu görür, yaşantısı da o tarzda, düşüncesi de o yönde olur, devam eder ve ölür.
Aslında maksat Şems-i Tebrizi’ nin dediği gibi ” Nasıl ki çömleği tutan dışındaki biçim değil, içindeki boşluk ise, insanı ayakta tutan benlik zannı değil, hiçlik bilincidir.”
İşte ben bunu İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’ de görüyorum. İçi dolu başak gibi. Yaşadıkça “HİÇLİK” makamına erişiyor.
Ben İskender Yönden’ i biraz Turgut Özal’ a benzetiyorum. Duvarları yıkan bir lidere… Hani spor yapan, esprili, şortla sahilde yürüyen ve önce makamında sonra memlekette açılım yapan bir lidere.
Tıpkı Kaymakamımız da böyle “Kaymakam-Halk” arasındaki duvarı yıkıyor. Esnafla oturan, bisikletle eve giden, makamsal ve şahsi aracında trafiğe uyan, makamında görev adamı, mesai dışında gönül insanı…
Öyle yetiştirmiş ki kendisini her görüşe, düşünceye, inanca açık saygılı biri.
Makama güç veren ile makamdan güç alanı kıyasla ayırt etmekte en güzel örnektir İskender Yönden!..
Nice küçük mevkilere gelenleri gördük bize “İBRİKÇİ” hikayesini yaşatan…
Demem o ki; Parayla alınamayacak, sonradan edinilmeyecek bir asaletin yani kısaca cibiliyetin örnek görüntüsünü sunuyor gözler önüne.
Bir adam düşünün esnaf memnun, mesai arkadaşları memnun, kentin siyasetçileri, iş adamları, fakiri, esnafı…
Ne mutlu böyle evlat yetiştiren anneye babaya ne mutlu böyle bir ADAMI devlet adamı yapan devletime…
İyi ki geldin iyi ki tanıdım, tanıdık seni sayın Kaymakamım.
IŞIK ŞENER/BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

COVID19 Belgesi Handikapı

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ile bir serzeniş üzerine telefon görüşmesi gerçekleştirdik.İskenderun’ da görev yapan Acil Pratisyen Doktorlarımız COVID-19 vakasında gün paylaşımı yaparak... Devamı..

Güngör: Dikkat Edelim!

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör:“NORMALLEŞME ADIMIMIZI ATARKEN AYAĞIMIZIN KAYMASINA İZİN VERMEYELİM”Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, “Salgın sürecinde kritik... Devamı..

Dr. Berktaş:Sigara Canınızı Yakmasın

Tüm dünyada en sık ölüm ikinci ölüm nedeninin tütün ürünleri kullanımından kaynaklandığını ifade eden İskenderun Palmiye Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem... Devamı..

Savaş:HADO Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Hatay Büyükşehir belediyesinin şehre kazandıracağı en önemli kazanımlardan biri olan Hatay Deniz Otobüsü(HADO) projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.Arsuz Madenli’deki iskelede Büyükşehir Fen... Devamı..

Başkan Güven’den Vali Doğan’a Teşekkür

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Kale Mahallesi ziyareti sırasında, Arsuz – Samandağ yolunun son durumunu yerinde gördü.Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf... Devamı..

İbrahim Yavuz’ dan Bayram Kutlaması

Başarılı Meclis Üyesi İbrahim Yavuz Hatay’lı Hemşehrilerinin Ramazan Bayramını Kutladı. İskenderun Belediyesi MHP Meclis Üyesi İbrahim Yavuz yaklaşan Ramazan Bayramı üzerine açıklamalarda... Devamı..

Hüseyin Yayman’ dan Kutlama

Hatay AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman tüm Hatay’ lı hemşehrilerinin Ramazan Bayramını Kutladı. Mübarek Ramazan Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınlayan Hatay Milletvekili Hüseyin... Devamı..

Arsuz İlçe Komutanlığı’ndan Ziyaret

Bayram Öncesi Şehitlik Ziyareti ve Bakımı YapıldıYaklaşan Ramazan Bayram öncesi İlçe Jandarma Komutanlığımızca şehitliklerde ziyaret ve bakım çalışmaları gerçekleştirildi.Başımızın tacı şehitliklerimize düzenli... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: