21 Kasım 2019 Perşembe
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
4 Kasım 21:31
Yorum Yok
489
Işık Şener “Kaymakam’dan Önce”

Işık Şener “Kaymakam’dan Önce”

Farkı farketmek önemlidir. Kişi neyi farkediyorsa gözleri de onu görür, yaşantısı da o tarzda, düşüncesi de o yönde olur, devam eder ve ölür.
Aslında maksat Şems-i Tebrizi’ nin dediği gibi ” Nasıl ki çömleği tutan dışındaki biçim değil, içindeki boşluk ise, insanı ayakta tutan benlik zannı değil, hiçlik bilincidir.”
İşte ben bunu İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’ de görüyorum. İçi dolu başak gibi. Yaşadıkça “HİÇLİK” makamına erişiyor.
Ben İskender Yönden’ i biraz Turgut Özal’ a benzetiyorum. Duvarları yıkan bir lidere… Hani spor yapan, esprili, şortla sahilde yürüyen ve önce makamında sonra memlekette açılım yapan bir lidere.
Tıpkı Kaymakamımız da böyle “Kaymakam-Halk” arasındaki duvarı yıkıyor. Esnafla oturan, bisikletle eve giden, makamsal ve şahsi aracında trafiğe uyan, makamında görev adamı, mesai dışında gönül insanı…
Öyle yetiştirmiş ki kendisini her görüşe, düşünceye, inanca açık saygılı biri.
Makama güç veren ile makamdan güç alanı kıyasla ayırt etmekte en güzel örnektir İskender Yönden!..
Nice küçük mevkilere gelenleri gördük bize “İBRİKÇİ” hikayesini yaşatan…
Demem o ki; Parayla alınamayacak, sonradan edinilmeyecek bir asaletin yani kısaca cibiliyetin örnek görüntüsünü sunuyor gözler önüne.
Bir adam düşünün esnaf memnun, mesai arkadaşları memnun, kentin siyasetçileri, iş adamları, fakiri, esnafı…
Ne mutlu böyle evlat yetiştiren anneye babaya ne mutlu böyle bir ADAMI devlet adamı yapan devletime…
İyi ki geldin iyi ki tanıdım, tanıdık seni sayın Kaymakamım.
IŞIK ŞENER/BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

İTSO-AlbarakaTürk Kobi Anlaşması

Albaraka Türk’ten İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine Özel Kobi Destek Finansmanı Kampanyası Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. İskenderun Şube müdürü Fikret... Devamı..

Karaağaç Sahil Yolu İncelemesi

Karaağaç Sahil Yürüyüş Yolu İnşaatında Incelemede bulunuldu Arsuz Karaağaç Sahil Yürüyüş Yolunun 2.5 Km’lik bölümünde bordür döşeme çalışmaları başladı. Arsuz Kaymakamı Musa... Devamı..

Hatay Kış Şöleninde

HATAY KIŞ ŞÖLENİNİN ONUR KONUĞU OLUYOR Tarihi, kültürel ve ekonomik zenginlikleri ile birlikte mutfak kültürü ve tıbbi aromatik bitkileriyle eşsiz yapıya sahip... Devamı..

Verginin Son Günü 2 Aralık

EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİNDE SON GÜN 2 ARALIK İskenderun Belediyesi, mükelleflere hatırlatmada bulunarak, Emlak, Çevre Temizlik, İlan ve Reklam Vergisi ikinci... Devamı..

Başkan Savaş’tan Çocuklara Mesaj

BAŞKAN SAVAŞ’IN 20 KASIM DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ MESAJI Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü... Devamı..

İTSO’da İstişare Toplantısı

İTSO’da Serbest Bölge kurulması için istişare toplantısı düzenlendi. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen istişare toplantısında, Serbest Bölge konusu ele alındı. İstişare... Devamı..

Aykut Öktem Külliye Yolcusu

Cumhurbaşkanlığı Külliyesine Aykut Davut Öktem Davet Edildi. Türkiye’nin dört bir yanından öğretmenler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 20 Kasım’da Ankara’ya gidiyor.... Devamı..

O Bulutlar İskenderun’da!

Türkiye’de ender olarak görünen memeli bulutlar kümesi İskenderun’da görüntülendi. Genellikle okyanus ve büyük deniz kıyılarında görülen, ülkemizde ise nadiren görülen memeli kümülüs... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: