22 Eylül 2020 Salı
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Kasım 21:31
Yorum Yok
731
Işık Şener “Kaymakam’dan Önce”

Işık Şener “Kaymakam’dan Önce”

Farkı farketmek önemlidir. Kişi neyi farkediyorsa gözleri de onu görür, yaşantısı da o tarzda, düşüncesi de o yönde olur, devam eder ve ölür.
Aslında maksat Şems-i Tebrizi’ nin dediği gibi ” Nasıl ki çömleği tutan dışındaki biçim değil, içindeki boşluk ise, insanı ayakta tutan benlik zannı değil, hiçlik bilincidir.”
İşte ben bunu İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’ de görüyorum. İçi dolu başak gibi. Yaşadıkça “HİÇLİK” makamına erişiyor.
Ben İskender Yönden’ i biraz Turgut Özal’ a benzetiyorum. Duvarları yıkan bir lidere… Hani spor yapan, esprili, şortla sahilde yürüyen ve önce makamında sonra memlekette açılım yapan bir lidere.
Tıpkı Kaymakamımız da böyle “Kaymakam-Halk” arasındaki duvarı yıkıyor. Esnafla oturan, bisikletle eve giden, makamsal ve şahsi aracında trafiğe uyan, makamında görev adamı, mesai dışında gönül insanı…
Öyle yetiştirmiş ki kendisini her görüşe, düşünceye, inanca açık saygılı biri.
Makama güç veren ile makamdan güç alanı kıyasla ayırt etmekte en güzel örnektir İskender Yönden!..
Nice küçük mevkilere gelenleri gördük bize “İBRİKÇİ” hikayesini yaşatan…
Demem o ki; Parayla alınamayacak, sonradan edinilmeyecek bir asaletin yani kısaca cibiliyetin örnek görüntüsünü sunuyor gözler önüne.
Bir adam düşünün esnaf memnun, mesai arkadaşları memnun, kentin siyasetçileri, iş adamları, fakiri, esnafı…
Ne mutlu böyle evlat yetiştiren anneye babaya ne mutlu böyle bir ADAMI devlet adamı yapan devletime…
İyi ki geldin iyi ki tanıdım, tanıdık seni sayın Kaymakamım.
IŞIK ŞENER/BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: