Işık Şener; “Türkiye Ankara’dan Büyüktür”

Genel Merkez ülke geneli Milletvekili tercihleri ile ilgili “Başkana veririz, vekil adayı kötü ise oy yok” şikayetlerine karşın ciddi baskı ve şikayetleri duyuyor olacak ki Ak Parti bazı sosyal grup ve ulusal yazarlar tersi açıklamalarda bulunuyor.
Hatta bazıları bu hesaplaşmayı Belediyelere bırakın diyor.
Ne alaka? Belediyeler önemsiz mi? 15 Temmuz gecesi belediyelerin ne kadar önemli görevler icra ettiğini hepimiz gördük!
Taşeron-Kadro güzelliği belediyeler kaydedilip başka iradelere çalışsın diye mi yapıldı?
Herşey bir kenara Ak Parti’nin en büyük artısı milletin sesi, tabana en çok kulak veren, eğilen, aradaki duvarı yıkan olarak canlı canlı yaşadık.
Peki şimdi Türkiye’ mi Ankara’dan büyük yoksa Ankara mı Türkiye’ den?
Türkiye Ankara’ dan büyükse o zaman Anadolu’ nun sesine kulak vermeli Genel Merkez.
Eğer parlementoda 301 vekil önemliyse halkın gönlünde taht kuracak adaylar listeye konulmalıdır. Eğer Ak Parti değişimin adı ise pozitif değişim işte şimdi yapılmalıdır.
Ankara halka bu işin ciddiyeti mesajı vermek yerine derhal halkın mesajını ciddiye almalı ve koyulacak isimler fetöden, basiretsizlikten ve egodan uzak olmalıdır.
Kimse kediye ot ineğe et yedirmeye çalışmasın kimse Recep Tayyip Erdoğan’ ı yanlışa sevk etmesin, kimse illerde ve ilçeler özellikle vekillik mertebesinde sorun yokmuş gibi göstermesin.
Yineliyorum çok ciddi şikayetler alıyorum. Eğer Hatay 1 vekil fazla çıkartma şansını bir kenara 4 çıkartır yani 2 vekil eksiye girerse bu Hatay veya Hataylıların suçu değildir!
Esen kalın…