Işık Şener Yazdı…

Seyfi Dingil ve %57
Bu hafta bölgemizde siyaset ve medya yoğun bir hafta geçirdi..
Bir günde Belen Belediye Başkanı toplantısı diğer yandan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in daha sonra İGC ziyaretini gerçekleştiren CHP M.Vekilleri, Belediye Başkanları ile MHP M.Vekili, ilçe başkanlarını dinledik, davetlerine icap edip hem CB seçimlerini hem de mevcut sorunları konuştuk.
Merak edilenleri sorduk, sorunları dile getirdik ve karşılıklı sıcak, samimi ortamda soru cevaplarla toplantıları bitirdik.
Öncelikle mecliste yer alan partilerin siyasi sorumluları seviyeli, iyi niyetli ve yüksek seviyede davranıp kendilerine ve Hatay’a yakışır bir biçimde CB seçimlerini yürüttükleri için kendi adıma teşekkürü bir borç biliyorum.
Gelelim bu hafta asıl dikkatimi çeken olaya..
Seyfi Başkan yaptığı toplantıda CB seçimlerinden kentimize, yatırımlardan spora kadar bir çok konuda bilgi alışverişinde bulundu.
Gerçekten yüzler gülüyordu.
Hatta Seyfi Başkan için “büyük hayalleri olan K.İskenderunspor”da kendisine yapılan manevralara rağmen sporda bile önemli yatırımlar yapılacağının garantisini veriyordu.
Bana bizzat söylediği ve ülke gündemine bomba gibi düşecek projeler ile kentimizden söz ettirecek gibi..
Tabi Seyfi Başkan yerel takımımızda olduğu gibi sözünden dönenlerle karşılaşmazlar ise!
Gelelim CB seçimlerine..
Masada meslektaşımdan birinin CB seçimi ne olur diye sorduğunda Seyfi Başkan hiç düşünmeden %57 ile CB Erdoğan olacağını dile getirdi.
Şaşırdım…
Açıkçası rakam beklemiyordum!
Ama cesaretinden dolayı ve hatta dostane açıklamalarından dolayı tebrik etmemek elde değil..
Bende CB seçiminde tahmini beklentim %56 idi.
Bekleyip göreceğiz.
Yarın kullanılacak oylar ile kim kazanırsa kazansın memleketimize huzur, başarı ve her şeyden önce istikrar getirmesini temenni ediyorum.
Saygılarımla,

Işık Şener- Büyükşehir Gazetesi

tema