Işık Şener Yazdı..

Bu “Yattı” kelimesi ne kadar tabiri caizdir değil mi?
Biz erkek toplumu olarak bu kelimeyi genelde maçlarda kullanırız.
Veya idda yaptığımız kuponlarda (!)
Birde düşünün bunu seçmen olarak köklü bir parti için söylediğinizi…
Hatta daha da ileri gideyim…
Köklü bir partinin bir milletvekili olarak “Çatının 2. partisi CB seçimlerinde yatmıştır!” demek suçluluk psikolojisi midir acaba.
Kitleniz olan, sizi dinleyen, sizi örnek alan hitap ettiğiniz kesime hoş bir söylem midir? Öküz öldü ortaklık bozuldu doğru…
Seçim kaybedildi şimdi faturayı kim kime keserse!
MV Şefik Bey “Biz kendi aramızda birbirimize böyle ithamlarda, suçlamalarda bulunmayacağız. Karar aldık. Bunu çiğmememiz hoş olmaz!” demesi ve tüm basın önünde eleştirmeyerek göstermiş olduğu siyasi ahlakta sanıyorum ki yalnız kalmıştır!
Mevkidaşı tarafından bu suçlamalar karşısında ne kadar farklı iki duruş sergilendi siz karar verin değerli okuyucularım.
Sn Hasan Akgöl’ e o harikulade analizinize karşı bir takım sorular sormak ve yapmış olduğu “gemisini kurtaran kaptan” algısını yanıtlamasını istiyorum!
1) MHP seçmeni arkanızda durmadığını dile getirmişsiniz. Peki CB seçimleri: 401 bin 363- Hatay BŞB seçimleri: 342.927 oy almış.Yani o zamanki küsen Ak Partililer ile BŞB’ deki CHP oy oranı belli.(Ki kabul edilmese de MHP’ den BŞB’ de çok oy geldi) Bunda yanılmışsınız.
2) Bir çok çevremde özellikle sol seçmen (fotograf belgeli) partisine tepki olsun diye Selahattin Demirtaş’ a oy verdiler.
Hasan Akgöl bey sizce kaç MHP’ li Selahattin Demirtaş’a oy verir?
3) CB seçimlerinde olduğu gibi Referandum’da da MHP’den Ak Parti’ye oyları kaydı demişsiniz.
-Referandum seçimlerinde katılım daha yüksekti. O zaman MHP Ak Parti’nin karşısında durdu da şimdi kendisine daha yakın görüşte olan Ekmel Bey’ e mi tepki gösterdiler?
4) Sadece Kırıkhan bölgesinde olduğunuz için herhalde İskenderun ve Hatay’ın bir çok bölgesinde ne kadar eksik seçim süreci yaşadığınızı parti olarak görememişsiniz.
5) Bence MHP’ ye fazla bahane üretmeyin çünkü çok yakından,sıkı dost olarak beraber yürüdüğünüz Lütfü Savaş bey MHP kökenli! Seçimlerde o kadar işini gücünü bırakıp sizinle gezdi. Biraz alınabilir Allah muhafaza!
6) Kaç kez İskenderun gibi Basın gücü yüksek bir bölgede hiçbir medya ile istişare yapmadınız?
-Sizin bölgeniz değil Sn Dudu’nun bölgesi deyip yükü Sn Mevlüt Dudu’ya atabilirsiniz gerçi!
7) Bence Şefik Bey gibi birbirinizi eleştirmemeniz gerekiyor! Suçlu aramayıp, suçu kendinizde yani halkınız, seçmeninize tam manasıyla temas halinde olmayışınız da arayabilirsiniz!
8) Bir MHP CHP’ de, CHP ise MHP’de suç bulabilir ama Ben bölge analizi yapan, kendi halinde bir gazeteci, köşe yazarı olarak hiçbirinizi suçlu bulmuyorum mesela!
Mesele sizin suçlu olmanız değil mesele AK Parti’ nin gerçekten başarılı seçim süreci götürmesidir…
Gezi parkı, Suriye meselesi vb gibi olaylardan yeterince Hatay gerildi Sayın Hatay vekillerimiz aman ha birde CB seçimleri ile ilgili gerilmeyin.
Bunu ister bir medya mensubu olarak yada benim(milletin) yani asil ve sizi bu meseleler için vekil olarak seçmiş, atamış birinin nacizane tavsiyesi olarak algılayın.

Dip Not: Sn MV. Refik Eryılmaz RTE için benim CB’ım olamaz demişsiniz. Yarın TBMM’ de parlamento olarak alacağınız kararı veya yasa oanylamalarını Dimirty Medvedev’ e mi? François Hollande’ ye mi? Giorgio Napolitano’na mı? Joachim Gauck’a mı? Yoksa T.Erdoğan’a mı göndereceksiniz izleyip göreceğiz.
Genel Başkan mı? Cumhurbaşkanı mı? Başbakan mı diyeyim şaşırdık. CB seçilmiş hala koltuktan inmiyor demişsiniz.
Hatay Büyükşehir olduğundan beri sanırım Ankara’ ya yabancı kalmışsınız Sn. M.Vekilim. T.C Cumhurbaşkanı kanunen 28 Agustos 2014 saat 17:00’a kadar Abdullah Gül’ dür. Ve kanunen 28 Agustos 2014 17:00′ a kadar da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dır!

Saygılarımla,

yat