Işık Şener Yazdı

Belediye Başkanı Parti rozetini çıkartmalı…
Neden?
Kendisini seçen ve seçmeyen kent halkına eşit mesafede hizmet götürmek için.
Buraya kadar herkes benimle hemfikirdir şüphesiz.
Gelelim Türkiye ve müslüman ve özellikle Ak Partili Belediye rozetine.
Bir Belediye başkanı hele ki bu Ak Parti Belediye Başkanı ise Parti fıtratını, felsefesini ve ideolojisine uygun yaşamak, davranmak ve projeler yapmak zorunda değil midir?
Türkiye’de bir çok vatandaş tarafından hala Gazze’ de o masum insanlara füze atan İsrail ve onun ürünlerine tepki gösterirken, hala başta Hükümet ve hükümet yanlılarının daha sonra tüm İslami ve insani değerlere sahip olan vatandaşların bir “bir kutu bile olsa almam” deyip İsrail’ i boykot ederken İskenderun’ da bu konser niye?
Biliyorsunuz ki Fanta Coca-Cola’ya ait. Coca Cola’ da İSRAİL’E!
Ben ve bir çok duyarlı vatandaşların halen tepki gösterip içmediği, tüketmediği bu ürünleri “Fanta Gençlik Festivali” adı altında para vererek değil,10-15 adet kapak getirenlere bilet veren ve bu proje kapsamında müthiş gelir sağlayan bir yapıdan bahsediyorum.
İskenderun Belediyesi’ nin Anıt Alanına bu festivalin kurulmasına göz yumması sizce İsrail’ e yardım ve yataklık değil midir?
Ben hala bir kutu kola dahi olsa içmem derken gençlerimize haftalardır kapak toplaması ve İsrail ürünü alması için gençlerimize kıyasıya yarış ettirilmesi ve buna İskenderun Belediyesi yer tahsis ederek unutulmayacak bir kıyaklığa ev sahipliği yapmış olması zoruma gidiyor.
Fanta neden ilk defa İskenderun’ da festival düzenledi? Sorusunu kendime sorduğumda daha da geriliyorum!
Acaba Coca Cola bu bölgede satışları mı düştü? Yoksa İskenderun Belediyesi başarılı bir hamle ile bu etkinliği bölgemize mi çekti bilemem ama eğer ikinci tahminimse durum daha da vahimdir.
Değerli okuyucularım; sizden tek ricam İsrail malı olan bu markayı sırf iki şarkıcı görmeye gitmek için almayın, içmeyin ve gitmeyin.
Anneler ve babalar lütfen Gazze’ de ölen masum insanlar için bu konsere çocuklarınızı göndermeyin. Halk ve STK’ lar en az Şanlı Urfa’ daki bu Fanta konserine gösterilen tepkiyi göstermenizi diliyorum.
Hele o konsere gidecek olan, o sahneye çıkacak mı bilmem ama başta Seyfi Dingil ve tüm Ak Parti’ de makam mevki sahiplerine sesleniyorum.
İsrail’in Gazze’de yaptığı kıyımının yanı sıra ülkemizde bu boykotlar devam ederken sizler bu konserin sahnesine çıkıp bu projeye prim yaptırırsanız o Gazze’yi kan gölüne döndüren İsrail’ in işbirlikçilerinden farkınız kalmayacaktır benim ve benim gibi düşünen bir çok sağduyul vatandaşlarımızın gözünde.
İskenderun Belediyesi anlı şanlı 5 Temmuz Kurtuluş festivalini nasıl “Ramazan Ayı” anlayışını gösterip iptal edebiliyorsanız Gazze’ ye de aynı saygı ve hassasiyeti göstermeliydiniz ve göstermelisiniz! 
Ben duyarlı bir basın olarak masum halka bombalar yağdıran bir ülkenin en önemli gelir kaynağı olan markasının desteğine gitmeyeceğim, web sitemde ve gazetemde haberini yapmayacağım.
Hadis-i şerifte dendiği gibi “Oturanlar ayaktakilerden, ayaktakiler yürüyenlerden, yürüyenler koşanlardan, daha hayırlı olacaklar.” buyuruluyor. Gücünüz neye yetiyorsa öyle tepkinizi gösteriniz! Ramazan ayına nezaket gösteren Seyfi Dingil’in aynı hassasiyeti İsrail Firmasına da göstereceğini umuyor aksi olayda tutum ve davranışlarının ne liderine, ne parti misyonuna ne de parti sevdalılarına tamamen zıt davranış olacağını sözlerime eklemeyi ve dikkat etmeleri için dikkatli olması gerektiğinin dikkatini çekiyorum. Akşam ola hayrola!

Esen Kalın…
israil