Işık Şener Yazdı…

Seyfi Başkan “bizi eleştirenler hizmet yapmamızı engelliyor, bunu engelleyenler VATAN HAİNİ” demesine şaşırdım!
Neden vatan hainiyim?
Çünkü her ay vergimi kuruşu kuruşuna ödüyorum.
Çünkü her doğru bildiğimi yayınlıyor, pazarlıklara girmiyorum.
Bizler vatan haini isek oturup konuşalım ben 15 yıldır bir fiil çalışmış 31 yaşında vergisini çeşitli meslekler kollarında ödemiş vatanıma bu hizmetlerimle katma değerimi kazandırmış biriyim.
Bana kimse al şu parayı çalıştır veya al şu milyarları şuraya gir buraya yüklen şuraya vur dememiş, dedirtmemişim!
İskenderun’un menfaatlerini korumak ve korumaya devam etmek vatan hainliği ise bizler sizin ve sizin gibi düşünelerle aynı vatanı paylaşmıyoruz demektir.
Hizmetlere gelince..
Seçim evvelinde naralar atıp proje üstüne proje yarıştırdınız.
Dev projeler ile halkın ufkunu cilaladınız.
Sonuç: 1-2 eski futbolcu getirmeler, halı saha turnuvaları yapmalar ve mega proje diye gazetelere haber attığınız Zabıta Müdürlüğü odası restorasyonu!
Sizin hangi projeniz engellemiş ve hangi yaptığınız projenizi haber yapmamışız sayın Seyfi Başkan?
Hatta şu an bu yazdığım makalemin sahibi olduğum gazete ve bu web sitemizde  İskenderun Belediyesi Başkanı Seyfi Dingil’in haberi her hafta olduğu gibi yer almaktadır!
Sapla samanı karıştırmayınız. Şu an Hatay’ da neredeyse tüm Belediye Başkanları projelerinden bahsederken siz daha yapmaya başlamadığınız projelerinizi engellediğimiz suçlamasında bulunuyorsunuz.
Yazıktır..
Siz bir proje yapın da biz arkasında durmazsak buyurun eleştirin.
Hayır kurumuna yardım dediniz Anıt Alanında Vinç ile gökyüzünde yemek verdiniz.
Yemek projeniz 30 Bin TL para ödediniz ve karşılığında 9 bin tl kazandınız!
Yani zarar!
İskenderunspor’ u seçimden evvel direk bizzat bana 1. ligde dediniz ama orjinal amatör takımımız olan İskenderunspor 1967’ye bile sahip çıkmadınız!
Hayır üzerine ufak tefek çok güzel projeler yapıyorsunuz Seyfi Başkanım  fakat Civelek tarafından işten atılan 3 Engelliyi bizzat tanımanıza rağmen neden geri işe almadınız? Madem Engellilere ilgi gösteriyorsunuz anlı şanlı kentimiz temsil eden Engelli Takımına niye güvence vermiyor oradaki çalışanlara sosyal hak ve çalışma sağlamıyorsunuz?
İskenderun gece kepenk indirilmeyecek canlandırılacak dediniz gece araçla geçilebilecek yeri bir şekilde kapatıp ne halkı ne aracı geçilmeyecek düzeye getirdiniz!Ve o alanı  düzensiz ve denetimsiz bıraktınız
Hala yollarda kente yakışmayacak çukurlar mevcut!
Soruyorum size Seyfi Başkanım, Hükümet partisi güvencesi ile teminat verdiğiniz İskenderunlu’ya Yusuf Civelek’ ten farklı ve üstünde ne yaptınız? Maçlar, İsrail ürünü konserler ve Doğrudan Temin ihaleleri dışında?
Neden Başkan Yardımcınız yok? Siz tek başınıza tek adam gibi davranmanın sizi yıpratacağını bilmiyor musunuz
Yanınızdaki iyi niyetli ve maddi manevi size destek olan danışmanlarınız bir gün “Yeter Başkan” derse ve bu mecliste kendi içinizde fokurdamalar başlarsa zor durumda kalmayacak mısınız?

Sizinle lehinize ilk önemli makalelerimi halkımıza yazıp şimşekleri üzerime çekerken neden vatan haini değildim? Siz resmi sayfanızdan hakkınızdaki icraatları daha en başta anlatıp yayınladığınız ve binlerce kişiye ulaştırdığınız makalemde vatan haini olmadıkta size her zaman 1 adım yaklaşan Işık Şener ve diğer eleştiren gazeteci arkadaşlar eleştirince vatan haini mi oldu?

Benim tanıdığım ve sevdiğim Seyfi Başkan; Başkanlığı öncesi hiçbir şekilde kutuplaşmamış ve basını böyle karşısına almamıştı! Neden basını karşına alıp, bu şucu bu bucu bu ondan bu bundan imalarıyla mesafe koyuyorsunuz çözemedim fakat umarım güzel şeyler yaptığınız projelerinizi övgüyle anlattığımda ve yine makalemizi sayfanızda yayınladığınızda o vatan haini dediğiniz gazetecileri üzdüğünüzü fark eder ve hatanızı telafi edersiniz umarım!

Yazılacak çok şey var fakat konuşmak gümüşse susmak altındır. diyorum.

vatan