Işık Şener yazdı “Adem Gittiyse Havva..

2007′ den bu yana Ak Parti’de yapılan vekil listelerinde hep tepki, kitlesel eleştiri hatta ciddi bir beğenmemezlik algısıyla ve bu furyadan yola çıkan akbabalar oy yeme taktikleri özellikle bölgemizde hep yaşanılan sendromdur.
Düşünebiliyor musunuz Cumhurbaşkanına ümmetin lideri deyip gururlananlar kendi bölgesinde “neden buralı, şuralı değil” deyip küslük yaratmakta.
Hep tepki hep tepki… Şu isim gitsin düzelir dendi, bu başkan gitsin şu vekil gitsin dendi, e hepsi gitti ama tepki bir türlü gitmedi.
Ne diyelim daha bilememişler; her seçim budama yapıldığı halde her seçim yine yüksek oyla Ak Parti galip geldiğini, hala bu halkın isimlere değil lidere göre oy verdiğini.
Antakya kısa zamanda Adem Yeşildal Sabahat Özgürsoy değişiklikliğini kabullendi ki Sabahat Özgürsoy Çelik gerçekten mutevazı, iyi niyetli yardımsever karakterde Ak Parti’ nin ilk kadin vekili olma şansını iyi değerlendirip yıllar sonra bile isminden güzel bahsettireceğine şüphem yok. İskenderun Abdülkadir Özel ve yine 2. Vekil çıkartma şansından ötürü Abdülkerim Güven için herkes canla başla çalışıyor.
Burada önemli olan bir sonraki genel seçimlerine temiz sabıka ile girmektir. İleride adından şu partiye bu partiye çalıştı dedirtmemektir!
Kırıkhan, İskenderun, Yayladağı, Arsuz vs bir çok eski yeni yönetim üyeleri çakışırken Ak Parti 26.dönem vekillerinin dizayn ettiği yönetimin bir kısmı sadece gölge yapmakta, sahada pasif hatta hiç gözükmeyenler bile var. E at sahibine göre kişner bizim sahibimiz gitti kişnemeyiz diyorlar herhalde!
Ama o isimleri bilen biliyor, bilinmediğini sanan ise yanılıyor…
IŞIK ŞENER BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ