Işık Şener Yazdı “Bu Görüntü Olmadı”

AK Parti İl Binasında yapılan toplantıda yine hiyerarşi düzensizliği dikkatimi çekti.
Tabi buna üzülmeyen;
1) İskenderunlu olmayanlar
2) Fatih Tosyalı’ yı sevmeyenler.
Tarih tekerrürden ibarettir.
Net hatırlamıyorum, Üniversitede öğrenciydim. Mete Aslan bu durumda bir toplantıda tepkisini koymuştu o zamanlar.
Yine zamanında Antakya Ticaret Sanayi Odasındaki toplantıda ise Yusuf Civelek’ e arkalardan yer ayrılmış tüm seçilmişler ön sıraya oturmuştu eleştirmiştim.
Yine yakın zamanda yine AK Parti Belediye Başkanları toplantısında Seyfi Dingil’i masanın yanına kenarına ek sandalye koyup oturtmuşlardı.
Ve şimdi aynı tutum 2 veya 3 oldu Fatih Tosyalı’ ya yapıldığını görüyorum. Üzücü..
Tamam Fatih Tosyalı siyaseti iyi bilmiyor olabilir, belki en ufak projelere kadar fazla süre alıp uzun konuşuyor olabilir veya sizin kadar koltukta oturmamış veyahut çok azınızın yaşı büyük olabilir ama bir çok siyasetçinin bu hiyerarşide oturma adabını iyi bildiği halde özellikle İskenderun Belediye Başkanı’ na bu öteleme nedir?
Her toplantıda sağında Antakya solunda İskenderun Belediye Başkanı oturmalıdır! Sağında her daim Antakya Bld Başkanı otururken, solda her toplantıda İskenderun’ nun Beldeleri kadar cürmü olmayan Belediyeler daha büyük görüntüler veriyor.
Fatih Tosyalı ile anlaşamam, eleştiririm fakat benim İskenderun Belediye Başkanım kenara itilemez, düşük koltukta oturtulamaz, önü masasız bırakılamaz. Bu durum sadece Fatih Tosyalı’ ya değil, onu seçen hatta seçmeyen İskenderunlu’lara yapılmış bir harekettir, hakarettir.
Adem Yeşildal’ ı yakinen tanırım, bendeki yeri ayrıdır, sözüm ona Belediye Başkanları bu hiyerarşiyi bilmiyorsa sözle uyarması gerekmektedir.
Bu Belediye Meclisinde de böyledir, basın toplantılarında da, tüm protokollerde de…
Ben uyarayım da yarın İskenderun’ da tepki çekmeyin, tepki görmeyin.