Işık Şener Yazdı ” ÇİNÇİN SAVAŞI”

Hatay Ak Parti eski İl Başkanı Ahmet Atıç merkezli bir saldırı başlamış, makam araç kiralamadan, menkullere kadar Lütfü Savaş’ a yüklenilmiş, Atıç’ ın kurşunları bitince Lütfü Savaş tarafı taarruza geçmiş ve belgeler, bilgiler, ifadeler derken bir top belgeye Ahmet Atıç zararlı çıkmış hatta koltuğundan olmasına sebep olacak sıkıntıları beraberinde getirmişti.
Bu olayı bir kenara not edelim…
Değerli Hemşehriler şimdi herkes yerini bilecek. Bu ülkede atanmışlar seçilmişlere diş geçirmeye çalıştığında zararlı kendileri çıkmıştır hep. “Yok efendim benim dişim fil dişi gibi” dersen o zaman zaten makamdan indireceğin vuruşu yapacak, en azından yargı da hüküm giydireceksin.
Sonra bak tek belgeyle altın vuruş yaparlar vallahi bir sonraki seçimi göremezsiniz!
Atanmışlar kusura bakmasın. Ne atanmışlar geldi geçti ama akıllarda kalan genelde seçilmişler oldu iyisiyle kötüsüyle.
Yakın zamanda Lütfü Savaş twitter’ da gündeme getirildi. E gündeme getirenlere sormazlar mı? Seçim takviminde M. Vekili adaylar tercihlerini bırakıp Lütfü Savaş veya başka kişilerle uğraşırsan işte listelerinizde mide bulandıracak bazı isimleri omuzunda gezdirmek olur. Sonra piliç, bulgur midyat karıştırır durursun!
Bunu sadece Ak Parti’ ye söylemiyorum, CHP bile kendi içinde değişen listelerden ötürü kıyametler koparttı.
::: LÜTFÜ SAVAŞ İNDİRMİŞ!:::
“Lütfü Savaş dağdan geldi bağdakini kovuyor” diyenlere bir çift lafım var. Vallahi Lütfü Savaş sayesinde CHP Hatay’ da iktidarı yaşıyor. Ki CHP Mv. listesine eğer Lütfü Savaş müdahale ettiyse demek ki CHP’ yi sizden daha iyi biliyor ve çok stratejik bir liste yaparak işin rengini değiştirdi. Keşke de eski liste kalsaydı diyor karşı taraf(!)
Şimdilerde Hikmet Çinçin’ de Lütfü Savaş’ a karşı söylemlere başladı.Armutlu Camii Koruma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’ nin iftarına katılmadı diye sosyal hesabından yazmış. Peki bu ülkenin en büyük maneviyatı olan Ramazan ayında bu derneğin başkanı Süleyman Mengüllüoğlu bu durumda söz söylemezken Hikmet Çinçin belki de hayatında ilk defa katıldığı bu programda neden böyle bir kılıç gösterisi yaptı anlamış değilim.
Ama seçim üzeri vatandaşların dertleriyle uğraşacağınıza kendinizle uğraşmanız ayrı bir handikap.
Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derlerdi şimdi Abdurrahman Çelebi’ ye koyun demeye başladılar!
IŞIK ŞENER / BÜYÜŞEHİR GAZETESİ