02 Aralık 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
25 Aralık 20:50
Yorum Yok
975
Işık Şener Yazdı…

Işık Şener Yazdı…

“Siyasette ebedi dostluk ve ebedi düşmanlık olmaz.” tezi Mete Aslan ve Milliyetçi Hareket Partisi için söylenmiş desek yeridir.
Mete Aslan’ın ülke çapında milli duygularını, savunmasını, icraatlarını bilmeyen yok.

Diğer yanda MHP gibi köklü ve bu ülkenin milli sigortası misyonuna sahip olan Milliyetçi Hareket Partisi ezelden beri bilinir…
2009 seçimleri İskenderun’da Mete Aslan ve MHP ayrılığı İskenderun’un kaderini belirledi. Kimse kimseyi hafife almasın. Geçen seçimlerde CHP’ nin seçim çalışmalarını büyük rahatlıkla geçirmesinin baş sebebi bu iki oluşumun ayrı düşmesiyle oy potansiyelinin bölünmesiydi.
Ayrılık bölümüne girmemize lüzum yok. Zaten girilmemesini ve geride olanları çöp kutusuna atılmış olmasının göstergesidir bu birleşim…
Bende köpekler gibi çöp kutusu karıştırma niyetinde değilim.

Bu niyette olan varsa buyursun, çöp kutusu orada!
Şimdi Hatay geneli 16 belediye alarak hatırı sayılır bir yerel başarı yakalamış olan MHP, İskenderun’da ve çevre ilçelerde yine bir parti gibi hatırı sayılır oy’a sahip olan Mete Aslan birleşiminden mutlak üst düzey bir başarı çıkacaktır şüphesiz.

Tabi bu Büyükşehir seçimlerini alabilecek düzeyde mi?

Göreceğiz.
CHP Lütfü Savaş’ı seçmesi ile MHP’ nin tabanından oy alma mantalitesini, beklentisini bu MHP-METE projesi bozmuştur.
İskenderun’ da sıkı bir ekip kurmak için düğmeye basan Lütfü Savaş bence başka bölgeye ağırlık versin çünkü bu oluşumda MHP’nin tabanı kesinlikle MHP kökenli Lütfü Bey’e oy atma düşüncesinde olmayacaktır. Lütfü Bey’i bu sebepten aday gösterenlerin bu düşüncesi suya düşürmüştür.
Hatta Mete Aslan’ ı isteyen İskenderun’daki Chp tabanını hülasa Hatay’daki CHP tabanını kaptırmamak için uğraşsın derim.
Siyaset bu..
Mete Aslan’ a şöyle böyle geçmişindeki yapılanları sıralayan CHP’ liler, Lütfü Bey ile geleceği sorgulama korkusuna girmiştir.
Çok gitmeyin Antakya’ da Gezi olaylarında vefat eden gençlerin aileleri yakın zamanda Lütfü Bey’in adaylığına baya tepki koymuştu.
İskenderun’ a gelecek olursak. Mete Aslan hali hazırdaki oy potansiyelini TC IbrahimGül’e yansıtırsa İskenderun’ da Gül Bahçesinin metrekaresi genişler. O zaman MHP’nin İskenderun’ da iddiası yok diyenlerin burnuna o Gül kokusu bir hayli fazlaca gelir.
Şimdi İskenderun’ da MHP’ nin kazanma ihtimali en az CHP kadardır.
IŞIK ŞENER

BÜYÜKŞEHİR GAZETESİışıklogo

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: