19 Eylül 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
25 Aralık 20:50
Yorum Yok
904
Işık Şener Yazdı…

Işık Şener Yazdı…

“Siyasette ebedi dostluk ve ebedi düşmanlık olmaz.” tezi Mete Aslan ve Milliyetçi Hareket Partisi için söylenmiş desek yeridir.
Mete Aslan’ın ülke çapında milli duygularını, savunmasını, icraatlarını bilmeyen yok.

Diğer yanda MHP gibi köklü ve bu ülkenin milli sigortası misyonuna sahip olan Milliyetçi Hareket Partisi ezelden beri bilinir…
2009 seçimleri İskenderun’da Mete Aslan ve MHP ayrılığı İskenderun’un kaderini belirledi. Kimse kimseyi hafife almasın. Geçen seçimlerde CHP’ nin seçim çalışmalarını büyük rahatlıkla geçirmesinin baş sebebi bu iki oluşumun ayrı düşmesiyle oy potansiyelinin bölünmesiydi.
Ayrılık bölümüne girmemize lüzum yok. Zaten girilmemesini ve geride olanları çöp kutusuna atılmış olmasının göstergesidir bu birleşim…
Bende köpekler gibi çöp kutusu karıştırma niyetinde değilim.

Bu niyette olan varsa buyursun, çöp kutusu orada!
Şimdi Hatay geneli 16 belediye alarak hatırı sayılır bir yerel başarı yakalamış olan MHP, İskenderun’da ve çevre ilçelerde yine bir parti gibi hatırı sayılır oy’a sahip olan Mete Aslan birleşiminden mutlak üst düzey bir başarı çıkacaktır şüphesiz.

Tabi bu Büyükşehir seçimlerini alabilecek düzeyde mi?

Göreceğiz.
CHP Lütfü Savaş’ı seçmesi ile MHP’ nin tabanından oy alma mantalitesini, beklentisini bu MHP-METE projesi bozmuştur.
İskenderun’ da sıkı bir ekip kurmak için düğmeye basan Lütfü Savaş bence başka bölgeye ağırlık versin çünkü bu oluşumda MHP’nin tabanı kesinlikle MHP kökenli Lütfü Bey’e oy atma düşüncesinde olmayacaktır. Lütfü Bey’i bu sebepten aday gösterenlerin bu düşüncesi suya düşürmüştür.
Hatta Mete Aslan’ ı isteyen İskenderun’daki Chp tabanını hülasa Hatay’daki CHP tabanını kaptırmamak için uğraşsın derim.
Siyaset bu..
Mete Aslan’ a şöyle böyle geçmişindeki yapılanları sıralayan CHP’ liler, Lütfü Bey ile geleceği sorgulama korkusuna girmiştir.
Çok gitmeyin Antakya’ da Gezi olaylarında vefat eden gençlerin aileleri yakın zamanda Lütfü Bey’in adaylığına baya tepki koymuştu.
İskenderun’ a gelecek olursak. Mete Aslan hali hazırdaki oy potansiyelini TC IbrahimGül’e yansıtırsa İskenderun’ da Gül Bahçesinin metrekaresi genişler. O zaman MHP’nin İskenderun’ da iddiası yok diyenlerin burnuna o Gül kokusu bir hayli fazlaca gelir.
Şimdi İskenderun’ da MHP’ nin kazanma ihtimali en az CHP kadardır.
IŞIK ŞENER

BÜYÜKŞEHİR GAZETESİışıklogo

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: