Işık Şener Yazdı;”BUGÜN MECLİS VAR DA!..”

İskenderun Belediyesi 10 gündem maddesiyle 33. Meclis toplantısına giriyor. 40 küsür projeden “Bisiklet Yolu Projesi” hariç daha ciddi projelere bu ayda başlanamadığını görüyoruz.
Hal böyleyken değerli okurlarım “Keşke bisiklet yolu projesini de gerçekleştiremeseydi” tepkisini duyuyorum.
Malumunuz 5 caddede hatadan dönüldü. Yola çizilen çizgi masrafı, yüzlerce dubaların masrafı e olacak o kadarda canım. Kim yanlıştan zararsız dönebilir veya tecrübenin bedelsiz olduğunu söyleyebilir?
Mecliste keşke meclis üyelerine daha hakim bir muhalif ilçe başkanı olsaydı, daha etkili ve bu kadar açıkla Belediye Başkanını daha çok sıkıştırabilen bir meclis olmasını, CHP basın ile daha çok toplantı yapıp Belediye icraatlarındaki hataları bize deklare etse…
Böyle yetersiz muhalefet olunca biz Gazeteciler araştırıp hatta fikir verip gündem yapmaya çalışıyor, biz kötü oluyor akabinde kamuoyu refleksi konuşmayan meclis üyeleri yerine yazmayan Gazetecileri eleştiriyor.
3 yıla yakın meclis bizi böyle bizde halkı böyle alıştırdık. Vatandaş haklı!

Gelelim şahsen beklentilerime; İskenderun Belediyesi’nden projelerdeki Çankaya Tepesinden akan şelale yerine sahile koyulan çeşmeden su akmasını bekliyorum.
Yeni düzenlemelerden ziyade ufak tefek makyajla yapmasını diliyorum. Mesela kaldırımdaki yapımı çoook zor olan ağaç diplerindeki tuğlaların kaldırılması!
Sporda gelmeyen başarı yerine kendi içlerinde küçük ama büyük mutlulukları!
İl olmak yerine ilçede kalıp köy olmaya doğru gitmemeyi!
Plaj olmasa da limanlar kurulup halkın denize girmesinin sağlanmasını!
Beldelerimizde sosyal projelerde yerine mevcut sosyal çay bahçelerin, havuzların, parkların tekrardan halka açılmasını istiyorum.
Yahut kaldırımları söküp yeni takıp hemen arkasından tekrar sökülmemesini istiyorum.
Yani çok şey değil eskiden var olan şeylerin yapılmasını istiyorum.
Çok uzman, aşırı bilirkişilerin değil, Seyfi Dingil zamanında mecliste oluşturulan o kaliteli, donanımlı, masaya yumruğunu vuran ve mecliste söylediğinde memleketi çalkalayan bir irade istiyorum!
Çok mu şey istiyorum ARKADAŞ!?