21 Kasım 2019 Perşembe
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
26 Ekim 18:07
Yorum Yok
763
Işık Şener Yazdı”Çevre Yolu Ücretsiz de…”

Işık Şener Yazdı”Çevre Yolu Ücretsiz de…”

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’ nın TBMM’ ye verdiği soru önergesiyle başlayan Belen-Erzin Otoban yolunun ücretsiz olması fikrine o zamanlar İskenderun adına teşekkür yazısı yazmış biri olarak sosyal medyadan vekillerin “Fikir mirasına konma” yarışındaki algılarını, twitlerini izledik.
Aslında vatandaştan ziyade ticari araçların işine gelen bir durum ama olsun yine de teşekkür ediyoruz.
İşin ekonomik boyutuna bakıldığında ben Liman kentinin, fabrikaların İskenderun’ lulara daha çok istihdam sağlaması ve hatta ücretsiz çevre yolu soğuk savaşından böbürlenmek yerine Hassa Tüneli için bir kürek attırılsa daha büyük düşüncelere dair gelişim gösterildiğinin farkına varacağız.
Mesela ücretsiz otobanın yanısıra koca İskenderun’ un tek otoban çıkışı olmasının eksikliğini de soru önergesi olarak TBMM’ ye sunulmasını görmek isteriz veya İskenderun’ un il olmasını görmek isteriz.
Daha yerel bakıldığında mesleki esnafların site olarak bir arada olmasını, sanayi esnafının daha derli toplu yere nakledilmesini görmek isteriz.
Veya Şehir merkezindeki okulların taşınıp, sıkışan trafiği servis araçlarıyla daha kötü durumdan kurtarıldığını görmek isteriz.
Bunun için TBMM’ den, Bakanlıklardan, çok alacağımız var ve teşvik ile buraya ekonomik doping yapılmasına görmek isteriz.
Çünkü uyuyan, uyutulan bir İskenderun’ u tekrardan cazip hale getirmek seçilenlerin yani siyasilerin asli görevidir.
Esen Kalın…
IŞIK ŞENER / BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “EKONOMİ ” Haberleri

İTSO-AlbarakaTürk Kobi Anlaşması

Albaraka Türk’ten İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine Özel Kobi Destek Finansmanı Kampanyası Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. İskenderun Şube müdürü Fikret... Devamı..

Karaağaç Sahil Yolu İncelemesi

Karaağaç Sahil Yürüyüş Yolu İnşaatında Incelemede bulunuldu Arsuz Karaağaç Sahil Yürüyüş Yolunun 2.5 Km’lik bölümünde bordür döşeme çalışmaları başladı. Arsuz Kaymakamı Musa... Devamı..

Verginin Son Günü 2 Aralık

EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİNDE SON GÜN 2 ARALIK İskenderun Belediyesi, mükelleflere hatırlatmada bulunarak, Emlak, Çevre Temizlik, İlan ve Reklam Vergisi ikinci... Devamı..

Başkan Savaş’tan Çocuklara Mesaj

BAŞKAN SAVAŞ’IN 20 KASIM DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ MESAJI Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü... Devamı..

İTSO’da İstişare Toplantısı

İTSO’da Serbest Bölge kurulması için istişare toplantısı düzenlendi. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen istişare toplantısında, Serbest Bölge konusu ele alındı. İstişare... Devamı..

Aykut Öktem Külliye Yolcusu

Cumhurbaşkanlığı Külliyesine Aykut Davut Öktem Davet Edildi. Türkiye’nin dört bir yanından öğretmenler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 20 Kasım’da Ankara’ya gidiyor.... Devamı..

O Bulutlar İskenderun’da!

Türkiye’de ender olarak görünen memeli bulutlar kümesi İskenderun’da görüntülendi. Genellikle okyanus ve büyük deniz kıyılarında görülen, ülkemizde ise nadiren görülen memeli kümülüs... Devamı..

Yakup GSM Güven Veriyor

Antakya’ da uzun yıllar telefon tamiri ve yedek parça sektöründe isminden söz ettiren Yakup İletişim Antakya HBB Binası Altındaki yeni yeriyle müşterilerine... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: