01 Haziran 2020 Pazartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
26 Ekim 18:07
Yorum Yok
838
Işık Şener Yazdı”Çevre Yolu Ücretsiz de…”

Işık Şener Yazdı”Çevre Yolu Ücretsiz de…”

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’ nın TBMM’ ye verdiği soru önergesiyle başlayan Belen-Erzin Otoban yolunun ücretsiz olması fikrine o zamanlar İskenderun adına teşekkür yazısı yazmış biri olarak sosyal medyadan vekillerin “Fikir mirasına konma” yarışındaki algılarını, twitlerini izledik.
Aslında vatandaştan ziyade ticari araçların işine gelen bir durum ama olsun yine de teşekkür ediyoruz.
İşin ekonomik boyutuna bakıldığında ben Liman kentinin, fabrikaların İskenderun’ lulara daha çok istihdam sağlaması ve hatta ücretsiz çevre yolu soğuk savaşından böbürlenmek yerine Hassa Tüneli için bir kürek attırılsa daha büyük düşüncelere dair gelişim gösterildiğinin farkına varacağız.
Mesela ücretsiz otobanın yanısıra koca İskenderun’ un tek otoban çıkışı olmasının eksikliğini de soru önergesi olarak TBMM’ ye sunulmasını görmek isteriz veya İskenderun’ un il olmasını görmek isteriz.
Daha yerel bakıldığında mesleki esnafların site olarak bir arada olmasını, sanayi esnafının daha derli toplu yere nakledilmesini görmek isteriz.
Veya Şehir merkezindeki okulların taşınıp, sıkışan trafiği servis araçlarıyla daha kötü durumdan kurtarıldığını görmek isteriz.
Bunun için TBMM’ den, Bakanlıklardan, çok alacağımız var ve teşvik ile buraya ekonomik doping yapılmasına görmek isteriz.
Çünkü uyuyan, uyutulan bir İskenderun’ u tekrardan cazip hale getirmek seçilenlerin yani siyasilerin asli görevidir.
Esen Kalın…
IŞIK ŞENER / BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “EKONOMİ ” Haberleri

Dr. Berktaş:Sigara Canınızı Yakmasın

Tüm dünyada en sık ölüm ikinci ölüm nedeninin tütün ürünleri kullanımından kaynaklandığını ifade eden İskenderun Palmiye Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem... Devamı..

Savaş:HADO Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Hatay Büyükşehir belediyesinin şehre kazandıracağı en önemli kazanımlardan biri olan Hatay Deniz Otobüsü(HADO) projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.Arsuz Madenli’deki iskelede Büyükşehir Fen... Devamı..

Başkan Güven’den Vali Doğan’a Teşekkür

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Kale Mahallesi ziyareti sırasında, Arsuz – Samandağ yolunun son durumunu yerinde gördü.Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf... Devamı..

İbrahim Yavuz’ dan Bayram Kutlaması

Başarılı Meclis Üyesi İbrahim Yavuz Hatay’lı Hemşehrilerinin Ramazan Bayramını Kutladı. İskenderun Belediyesi MHP Meclis Üyesi İbrahim Yavuz yaklaşan Ramazan Bayramı üzerine açıklamalarda... Devamı..

Hüseyin Yayman’ dan Kutlama

Hatay AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman tüm Hatay’ lı hemşehrilerinin Ramazan Bayramını Kutladı. Mübarek Ramazan Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınlayan Hatay Milletvekili Hüseyin... Devamı..

Arsuz İlçe Komutanlığı’ndan Ziyaret

Bayram Öncesi Şehitlik Ziyareti ve Bakımı YapıldıYaklaşan Ramazan Bayram öncesi İlçe Jandarma Komutanlığımızca şehitliklerde ziyaret ve bakım çalışmaları gerçekleştirildi.Başımızın tacı şehitliklerimize düzenli... Devamı..

Fırın Borçları Kapatıldı

Dörtyol Kışlalar Mahallesi’ nde İsmail Orhan’a ait ekmek fırınına gelen bir hayırsever, vatandaşların 3 bin lira tutarındaki borcunu ödeyip sildirdi. Yaşadığı durum karşısında şaşkınlık... Devamı..

2 Bin Yıllık Tohum Buğday Verdi

ARSUZ’DA 2 BİN YILLIK ATA TOHUMU BUĞDAY VERDİArsuz Belediyesi, mülkiyetinde bulunan arazilerde 2 bin yıllık ata tohumuyla ekimini gerçekleştirdiği buğdayların başak vermesiyle... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: