Işık Şener Yazdı”Çevre Yolu Ücretsiz de…”

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’ nın TBMM’ ye verdiği soru önergesiyle başlayan Belen-Erzin Otoban yolunun ücretsiz olması fikrine o zamanlar İskenderun adına teşekkür yazısı yazmış biri olarak sosyal medyadan vekillerin “Fikir mirasına konma” yarışındaki algılarını, twitlerini izledik.
Aslında vatandaştan ziyade ticari araçların işine gelen bir durum ama olsun yine de teşekkür ediyoruz.
İşin ekonomik boyutuna bakıldığında ben Liman kentinin, fabrikaların İskenderun’ lulara daha çok istihdam sağlaması ve hatta ücretsiz çevre yolu soğuk savaşından böbürlenmek yerine Hassa Tüneli için bir kürek attırılsa daha büyük düşüncelere dair gelişim gösterildiğinin farkına varacağız.
Mesela ücretsiz otobanın yanısıra koca İskenderun’ un tek otoban çıkışı olmasının eksikliğini de soru önergesi olarak TBMM’ ye sunulmasını görmek isteriz veya İskenderun’ un il olmasını görmek isteriz.
Daha yerel bakıldığında mesleki esnafların site olarak bir arada olmasını, sanayi esnafının daha derli toplu yere nakledilmesini görmek isteriz.
Veya Şehir merkezindeki okulların taşınıp, sıkışan trafiği servis araçlarıyla daha kötü durumdan kurtarıldığını görmek isteriz.
Bunun için TBMM’ den, Bakanlıklardan, çok alacağımız var ve teşvik ile buraya ekonomik doping yapılmasına görmek isteriz.
Çünkü uyuyan, uyutulan bir İskenderun’ u tekrardan cazip hale getirmek seçilenlerin yani siyasilerin asli görevidir.
Esen Kalın…
IŞIK ŞENER / BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ