06 Aralık 2019 Cuma
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
31 Temmuz 12:42
Yorum Yok
634
Işık Şener:”2050′ De İskenderun!”

Işık Şener:”2050′ De İskenderun!”

İskenderun’ da yaşayan vatandaşlar çukurlardan nihayet kurtulmuş.
İskenderun ekonomisi hakettiği değeri almak için Ankara’ da seçilmişlerimiz Ekonomi Bakanı ile görüşerek söz aldı.
Ülkemiz; Arjantin, Uruguay hayvancılıktan elde ettiği gelirle sanayide süper güç olduğundan Angusları Madagaskar’ dan alıyoruz ve hala İskenderun Limanına yanaştığı için sahilde yine 20-25 kişi ile tıklım tıklım eylem yapıyor. Bu mesajı ciddiye alan bölge vekillerimizin girişimleri sonucunda sahte belgeli hayvanlar girmeye başlıyor.
Sanayi esnafı otoban girişi için dünyada ilk kez otoban duası gerçekleştirdi.
Nasa ile anlaşan belediyemiz üs olarak Ahmet Tor Kışlasını seçti fakat yetkililer Belediyenin personel maaşını zorla verdiğini öğrenince vazgeçtiler. Ahmet Tor Kışlası Millet Parkı olacak.
İskenderunspor 90’lı yıllardaki başarısından ötürü TFF plaket verdi.
Ayrıca eski stadyum Millet Parkı olduğu için maç ve idmanlarını halı sahada yapan kentin takımının yardımına Spor Bakanlığından “ekonomik kriz sebebiyle 10 yıl sürede bitirilecek stadyum” sözü verdi.
Aslantaş barajı kuruduğu için Iskenderunlular Hükümetten destek isteyip bol yağışlı bölgemiz Karadenize kentin kaydırılması için başvurdu.
Trafik sorunu yakıtın 25 tl olasından dolayı otomatik olarak çözüldü ve elektrikli motor ve bisiklet satanlar vergi rekortmeni oldu. Rekortmenlere siyasiler hem ekonomiye hem doğaya verdiği destek için teşekkür yemeği verildi.
Hayırsever işadamları durumu kötü olan ailelere lüks restaurantta ve 100 bin tl tutan yemek organizesinde 50 bin tl para topladı.
Dağın öteki tarafı bu tarafı tartışmasından ve il olamayan İskenderun’ da 82 plaka yerine 00 verildi. İçişleri Bakanlığı: İskenderun’ da zaten araç yok hep bisiklet plakaya da ihtiyaç yok.” Açıklamasında bulundu.
Antakya lobisi İskenderun’ un giremediği deniz için “Antakya’ ya verilsin” başvurusu yoğun siyasi baskılar sonucu Yelken tarafı verildi.
Hükümet çok doğru aday ile girdiği HBB seçimini ufak (100bin) farkla kaybetti ve aday yaptığı açıklamada “Suriyeliler bizde gözüküp karşı partiye oy verdi yoksa almıştık.” Dedi.
İskenderun’ da mahkemesi devam eden Inşaat ve imar sıkıntısı 2052 yılında çözüleceğini söyleyen Belediye Başkanı müjdeyi verdi fakat kentte müteahhit kalmadığı için sevinçle karşılanmadı.
İskenderun nüfusu 2019′ dan beri bin kişi artamamış ve hala 249.999 olarak devam etmekte bu yüzden bütçe hala aynı kalmakta.
Seçimlerde “Biz İskenderun’ a hizmet getirmeyeceğiz, bizim işimiz düğün ve cenaze diye açıklama yapan X Parti yüksek oy alarak dikkat çekti.
Halk ise “Bize böyle dürüst siyasetçiler gerek. Biz hizmet değil Gardaş, emmoğlu, dezzeoğlu diyen, düğünde halaybaşı, cenazemizde hıçkırarak ağlayan siyasiler istiyorduk.” Açıklamalarında bulundu.
Hatayspor- Chelsea maçı için İskenderun’ dan yola çıkan seyirciler çevirmede tavuğa tavuk diyebildikleri için geri gönderildi…
Ve İskenderun notere başvurarak Güneyin İncisi yerine “Güneyin İnciri” isimle patent aldı. Incir gibi pişip yalanlarla incir gibi soyulup yenilen halkı olduğu için büyük teveccühle bu isim halktan destek gördü.
IŞIK ŞENER BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Işık Şener’den”Kadın Hakları”

Bu gün 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü. Bütün dünya ülkelerinden önce 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına “Seçme ve Seçilme Hakkı”... Devamı..

Tosyalı: Yeni Millet Parkı…

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: YENİ MİLLET BAHÇESİ İSKENDERUN’A HAYIRLI OLSUN İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun’a Değer katacak projeleri hayata geçirecekleri... Devamı..

Nene Hatun Anaokulu’nda Resim Sergisi

“UĞUR BÖCEKLERİNİN RESİM SERGİSİNDE “GELECEĞİN RESSAMLARI” İLE BULUŞTU. İlçe Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Nene Hatun Anaokulu’nda icra edilen resim sergisi programına teşrif... Devamı..

Sağlıkta Şiddet!

İskenderun Devlet hastanesi acil serviste güvenlik görevlisi olarak çalışan Harun ECE ailesi ile birlikte Pazar alışverişine giderken darp edildi. Konuyla ilgili Hak-iş... Devamı..

Vali Doğan Sıfır Noktasında

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Karakol ve üs bölgelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve görev yapan güvenlik güçlerine moral verdi.26 Kasım’da  Yayladağı ilçesindeki... Devamı..

Kediye Görülmemiş İşkence!

İskenderun’da Bir Kediyi Bacaklarını Keserek Öldürdüler Parktaki sokak kedilerini besleyen 66 yaşındaki Fadime Bastık ise vahşet sonrası gözyaşlarına boğuldu. İskenderun’da bir sokak... Devamı..

Reyhanlı’ da Uyuşturucu Ele Geçirildi

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde düzenlenen operasyonda 40 bin 82 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Alınan bilgiye göre, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla... Devamı..

İskenderun’da DHKP/C’li Yakalandı

İskenderun’ da terör örgütü DHKP/C üyeliğinden kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü operasyonla yakalandı.İskenderun Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Amirliği ekipleri,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: