23 Ağustos 2019 Cuma
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
31 Temmuz 12:42
Yorum Yok
474
Işık Şener:”2050′ De İskenderun!”

Işık Şener:”2050′ De İskenderun!”

İskenderun’ da yaşayan vatandaşlar çukurlardan nihayet kurtulmuş.
İskenderun ekonomisi hakettiği değeri almak için Ankara’ da seçilmişlerimiz Ekonomi Bakanı ile görüşerek söz aldı.
Ülkemiz; Arjantin, Uruguay hayvancılıktan elde ettiği gelirle sanayide süper güç olduğundan Angusları Madagaskar’ dan alıyoruz ve hala İskenderun Limanına yanaştığı için sahilde yine 20-25 kişi ile tıklım tıklım eylem yapıyor. Bu mesajı ciddiye alan bölge vekillerimizin girişimleri sonucunda sahte belgeli hayvanlar girmeye başlıyor.
Sanayi esnafı otoban girişi için dünyada ilk kez otoban duası gerçekleştirdi.
Nasa ile anlaşan belediyemiz üs olarak Ahmet Tor Kışlasını seçti fakat yetkililer Belediyenin personel maaşını zorla verdiğini öğrenince vazgeçtiler. Ahmet Tor Kışlası Millet Parkı olacak.
İskenderunspor 90’lı yıllardaki başarısından ötürü TFF plaket verdi.
Ayrıca eski stadyum Millet Parkı olduğu için maç ve idmanlarını halı sahada yapan kentin takımının yardımına Spor Bakanlığından “ekonomik kriz sebebiyle 10 yıl sürede bitirilecek stadyum” sözü verdi.
Aslantaş barajı kuruduğu için Iskenderunlular Hükümetten destek isteyip bol yağışlı bölgemiz Karadenize kentin kaydırılması için başvurdu.
Trafik sorunu yakıtın 25 tl olasından dolayı otomatik olarak çözüldü ve elektrikli motor ve bisiklet satanlar vergi rekortmeni oldu. Rekortmenlere siyasiler hem ekonomiye hem doğaya verdiği destek için teşekkür yemeği verildi.
Hayırsever işadamları durumu kötü olan ailelere lüks restaurantta ve 100 bin tl tutan yemek organizesinde 50 bin tl para topladı.
Dağın öteki tarafı bu tarafı tartışmasından ve il olamayan İskenderun’ da 82 plaka yerine 00 verildi. İçişleri Bakanlığı: İskenderun’ da zaten araç yok hep bisiklet plakaya da ihtiyaç yok.” Açıklamasında bulundu.
Antakya lobisi İskenderun’ un giremediği deniz için “Antakya’ ya verilsin” başvurusu yoğun siyasi baskılar sonucu Yelken tarafı verildi.
Hükümet çok doğru aday ile girdiği HBB seçimini ufak (100bin) farkla kaybetti ve aday yaptığı açıklamada “Suriyeliler bizde gözüküp karşı partiye oy verdi yoksa almıştık.” Dedi.
İskenderun’ da mahkemesi devam eden Inşaat ve imar sıkıntısı 2052 yılında çözüleceğini söyleyen Belediye Başkanı müjdeyi verdi fakat kentte müteahhit kalmadığı için sevinçle karşılanmadı.
İskenderun nüfusu 2019′ dan beri bin kişi artamamış ve hala 249.999 olarak devam etmekte bu yüzden bütçe hala aynı kalmakta.
Seçimlerde “Biz İskenderun’ a hizmet getirmeyeceğiz, bizim işimiz düğün ve cenaze diye açıklama yapan X Parti yüksek oy alarak dikkat çekti.
Halk ise “Bize böyle dürüst siyasetçiler gerek. Biz hizmet değil Gardaş, emmoğlu, dezzeoğlu diyen, düğünde halaybaşı, cenazemizde hıçkırarak ağlayan siyasiler istiyorduk.” Açıklamalarında bulundu.
Hatayspor- Chelsea maçı için İskenderun’ dan yola çıkan seyirciler çevirmede tavuğa tavuk diyebildikleri için geri gönderildi…
Ve İskenderun notere başvurarak Güneyin İncisi yerine “Güneyin İnciri” isimle patent aldı. Incir gibi pişip yalanlarla incir gibi soyulup yenilen halkı olduğu için büyük teveccühle bu isim halktan destek gördü.
IŞIK ŞENER BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ

Anahtar Kelime: ,

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

BAŞKAN SAVAŞ’TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 21 Ağustos Çarşamba günü Beyzade FM’ in canlı yayın konuğu oldu. Programda gündeme ilişkin... Devamı..

TISİAD’ dan İTSO’ ya Ziyaret

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nevaf Kılıç ve Limakport İskenderun Genel Müdür yardımcısı Mehmet Ünlü İTSO’yu ziyaret etti.... Devamı..

Obezite’de Mide Balonu

OBEZİTE İLE MÜCADELEDE MİDE BALONU UYGULAMASI Obeziteyle mücadelede uygulanan yöntemlerden ‘mide balonu’ hakkında bilgiler veren İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’ IN GADİR HUM BAYRAMI MESAJI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Gadir Hum Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda Gadir Hum’un önemine vurgu yapan... Devamı..

Tosyalı Şoförleri Dinledi

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,kent içerisinde trafik yoğunluğunu en aza indirmek için bir takım çalışmaların yapılmakta olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,İskenderun... Devamı..

Nevzat İnan’ dan Bayram Kutlaması

Hatayspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Altyapı sorumlusu Başarılı işadamı Nevzat İnan bayram mesajı yayımladı. “Bu bayramın birlik beraberlik, kardeşlik, saygı sevgi getirmesi... Devamı..

Işık Şener; “HADO Siyaseti”

Lütfü Savaş ne yapsın? HADO’ yu İskenderun’ a getiriyoruz dedi itiraz. Arsuz’ a götürüyoruz dedi itiraz. Şimdi Lütfü Savaş “Buyurun yer gösterin!”... Devamı..

HBB’ den Sağlık Denetimi

HBB ZABITASINDAN BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMİ YAPILDI Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde gıda denetimi gerçekleştirdi. Vatandaşların... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: