Işık Şener’den “15 TEMMUZ”

Yazım uzun olacak aklı kısa olanlar okumayacak. Zaten bu yazıyı aklı kısalar ile FETÖCÜLER OKUMASIN!
3 yıl önce bugün saatler kala Fetöcüler ve onlarla çıkarları uyuşan menfi şahsi ve küçük oluşumlar omuz omuza verip bu ülkeyi Mısır Libya vs gibi yapmak için düğmeye basacaktı. Kirli emellerine saatler kala planlarını yapmış, ordumuzun içindeki o çok güvendiği hainlerle milli iradeyi yok edecek, elebaşı Fettullah Gülen’ e sunacaklardı. Adam gazı almış halife olarak bile gelmeye hazırlanmış!
Her neyse 3 sene önce bu saatlerde bu vatanın silahıyla, tankıyla, jetiyle zincir kurdukları çakallarıyla orduyu ele geçirip ülkeye hükmedeceklerdi.
Hatırlarsanız günler önce tv programında namussuzun biri “bu millet tankı gördüğünde yere yatar teslim olur” demişti. Allah işte sağlam irade, vatan sevgisi imandandır deyip refleksini bu hainlere karşı gösterip tanklardan hainleri çıkartan, elinde sadece Türk Bayrağı ile kadını erkeği, yaşlısı çocuğu birer Ulubatlı Hasan gibi gözü dönmüş hainlerin namlularına karşı duran yeryüzünün eşsiz insanları başta satılık arap ülkelerine sonra dünyaya vatan dersini canlı canlı öğretti.
Hala darbe için avucunu ovuşturan mihrakların bilemedikleri tek şey 250 değil 250 bin can daha vermeye hazır olan nice evlatların yaşadığı ülkemizin bu fıtratını bilmemeleridir.
Darbeciler? Umudu olanlar? Size bir mesaj daha verelim bugün! 3 yıl önce bu millet acemice darbenize karşılık verdi tekrarında vallahi canınızı karakola atamaz cezanızı ihanet ettiğiniz yerde çekersiniz bilesiniz!
Ama yine de Allah bu itlere ve bu itleri besleyip ülkemiz bölgemiz üzerine plan yapanlara fırsat vermesin.
-SİYASİ AYAK NEREDE?
3 yıl geçti siyasi ayak yeterince temizlenmedi algısı kamuoyunda hala konuşulmakta. Millet alınıyor ise vekili neden alınmıyor? Bildiğiniz birşey mi var yoksa gerçekten bilmediğiniz birşeyler mi?
Değerli okurlarım; Cemaatlerin yetiştirdiği okutup özel büyüttüğü, siyasete hazırladığı, ticarete hazırladığı şahısların hala sorgulanmadığı söylentileri kamuoyunda hala konuşuluyor.
Düşünsenize darbe başarılı olsa adam PRENS! Darbe başarısız adam hala PRENS! Mesela sivilde neredeyse yarısından çoğu ceza aldı hatta kimileri cezasını yattı çıktı. Peki itirafçılar ne zaman ceza alacak? Veya alacak mı?
Yoksa 17-25 Aralık’ tan 15 temmuz gecesine kadar benimle sizinle ve bu örgütle mücadele eden bir çok insan gibi rahat mı gezecek bu Prensler?
SOKAK İSİMLERİ AYET Mİ?
Hatay’ da kısmen ama İskenderun’ da sokak, cadde isimleri ne hikmetse değişmiyor. Yahu genç yaşta şehitler verdik. Eren Bülbül’ ü korurken 41 yerinden mermi yiyen İskenderun’lu Kıdemli başçavuş Ferhat Gedik’ in hem de acılı anası “ölmeden oğlumun adının yaşadığını görmek istiyorum” derken bu sese bu vaziyete nasıl sağır, kör gibi tepkisiz kalınır?
Hadi bu Fetö’ den köşeyi dönenlerin kıblesi para anladık yahu siz yeni seçilmişlerimiz ulusal haberlere kadar çıkan şehit anasının feryadını duymuyorsunuz?
İskenderun olarak şehit ailelerine saygısızlık yapılıp protokol dediniz, yemek kalmadı sandalye yok dediniz bari Ferhat Gedik’ e bir cadde ismi verin de bizde bir kere şehitlerimiz için memleket birşeyler yaptı deyip helal olsun diyelim yahu!
Allah bir daha bu cennet vatana istiklal marşı yazdırmasın, darbe yaptırmasın.
Bir daha 15 temmuz yaşanır mı bilemeyiz ama biz duyduğumuz an yine ilk dakikasında meydanlardayız. O gece çıkmayanlar yıldönümünde buyurun meydan sizin. Yıl dönümünde de olsa sizi görmek buruk mutluluk bizim için!
Esen kalın, Eren kalın, Ferhat gibi memlekete aşık, Ömer gibi Halis kalın.