Işık Şener’den “Adaletli Hizmet”

Fatih Tosyalı geçtiğimiz gün benimle beraber üç gazeteci arkadaşımızı asfalt için Numune mahallesi ve Sanayi içi ile alternatif yollara dökülen asfaltı yerinde gösterdi.
En son Mete Aslan’ ın ilk döneminde dökülen asfalttan sonra halkın teveccühü ve teşekkürü hayli iyiydi.
“İskenderun’ a Değer” algısının bence en önemli göstergesi oy çıkmayan mahallelere hizmette ilk sıralardan başlamasıdır.
Tabi bu asfaltı daha düzenli, kaliteli ve uzun ömürlü durmasında en büyük etken kaldırımın olmasıdır.
Kaldırımlar bu güzel asfalta yağmurlar başlamadan yaparsa ömrü uzun olur yapılmazsa 2 sene sonra ayrılmaya çukurlar oluşmaya başlar…
Asfalt bittiğinde sonraki projeleri merak ediyorum ama umarım Fatih Tosyalı’ yı, kışın yağmurda açık hava konseri yazın sıcağında araba içinde sinema izletecek iklim tersliği gibi projelerde de terslik yaşatmazlar.
Mustafa Kemal mahallesi, Numune, Sanayi tarafında yapılan hizmetlerde oy ile değil hizmet ihtiyacına göre adaletli davranacak kadar memlekete objektif baktığını fakat 10 Yıllık gazetecilik hayatımda ilk defa gazeteme ve bazı önemli gazeteci arkadaşlarıma abone olmayan İskenderun Belediyesi’ nin Fatih Tosyalı döneminde bile ben de yine adaleti elden bırakmadan doğruya doğru yanlışa yanlış diyeceğimden şüphesi olmasın.
Adaletli davranmak önemlidir… Daha önemlisi adalet görmediğinizde bile o tarafa karşı yine adaletli davranmak daha da önemlidir!..
Nitekim; Sağ, sol.. oy verdi vermedi.. v.b gibi handikaplara düşmeyeceğine emin olduğum bir Başkan olarak devam edeceğine inancım artıyor.
İzleyip göreceğiz.
IŞIK ŞENER/BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ