07 Ağustos 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
3 Temmuz 00:04
Yorum Yok
3394
Işık Şener’den “Adaletli Hizmet”

Işık Şener’den “Adaletli Hizmet”

Fatih Tosyalı geçtiğimiz gün benimle beraber üç gazeteci arkadaşımızı asfalt için Numune mahallesi ve Sanayi içi ile alternatif yollara dökülen asfaltı yerinde gösterdi.
En son Mete Aslan’ ın ilk döneminde dökülen asfalttan sonra halkın teveccühü ve teşekkürü hayli iyiydi.
“İskenderun’ a Değer” algısının bence en önemli göstergesi oy çıkmayan mahallelere hizmette ilk sıralardan başlamasıdır.
Tabi bu asfaltı daha düzenli, kaliteli ve uzun ömürlü durmasında en büyük etken kaldırımın olmasıdır.
Kaldırımlar bu güzel asfalta yağmurlar başlamadan yaparsa ömrü uzun olur yapılmazsa 2 sene sonra ayrılmaya çukurlar oluşmaya başlar…
Asfalt bittiğinde sonraki projeleri merak ediyorum ama umarım Fatih Tosyalı’ yı, kışın yağmurda açık hava konseri yazın sıcağında araba içinde sinema izletecek iklim tersliği gibi projelerde de terslik yaşatmazlar.
Mustafa Kemal mahallesi, Numune, Sanayi tarafında yapılan hizmetlerde oy ile değil hizmet ihtiyacına göre adaletli davranacak kadar memlekete objektif baktığını fakat 10 Yıllık gazetecilik hayatımda ilk defa gazeteme ve bazı önemli gazeteci arkadaşlarıma abone olmayan İskenderun Belediyesi’ nin Fatih Tosyalı döneminde bile ben de yine adaleti elden bırakmadan doğruya doğru yanlışa yanlış diyeceğimden şüphesi olmasın.
Adaletli davranmak önemlidir… Daha önemlisi adalet görmediğinizde bile o tarafa karşı yine adaletli davranmak daha da önemlidir!..
Nitekim; Sağ, sol.. oy verdi vermedi.. v.b gibi handikaplara düşmeyeceğine emin olduğum bir Başkan olarak devam edeceğine inancım artıyor.
İzleyip göreceğiz.
IŞIK ŞENER/BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ

Yorum Kapalıdır.

Işık Şener

  • Yazar Email: buyuksehirhatay@gmail.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

HBB’den Kumlu’ ya Yol Yapımı

KUMLU’DAKİ ÇALIŞMALAR ÖZVERİYLE DEVAM EDİYORHatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, kent genelinde sürdürdüğü yeni yol yapım, bakım, onarım ve iyileştirme... Devamı..

Son Dakika:Bedelli Askerlik…

2020 bedelli askerlik ücreti değişti: İşte yeni rakamlar Bedelli askerlik 2020 yılı Temmuz/Aralık dönemine ilişkin tutar belirlendi. Yapılan aylık katsayı değişikliğiyle bedelli... Devamı..

Kaşıkçı’ dan Baro Açıklaması

Hatay MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez’ in Polis ile ilgili yaşadığı olayı değerlendirdi. İçişleri Bakanlığımızın olurlarıyla vatandaşlarımızın Kurban... Devamı..

“İSTE’yi Tercih Edin”

Süleyman Beledioğlu: “Gönül Rahatlığıyla İSTE’yi Tercih Edin” Türkiye’nin önde gelen eğitimcilerinden olan ve üniversite tercihlerinde adayların otorite isim olarak görüp, Bonus Hoca... Devamı..

Antakya Bld Meclisi Toplanıyor

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ 5 AĞUSTOS ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 14.00’DE TOPLANIYOR                Antakya Belediye Meclisi, 5 Ağustos Çarşamba günü saat 14.00’de Antakya Ticaret Borsası... Devamı..

Kızılay’dan Güngör’e Plaket

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör’e kan bağışına vermiş olduğu destek ve kan bağışını teşvik edici çalışmaları nedeniyle Kızılay İskenderun Şubesi... Devamı..

HBB Zabıtası’ndan Denetim

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir yolculuk yapmaları amacıyla Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde denetim gerçekleştirdi.Halkın can ve mal güvenliğini... Devamı..

Güven’den Bayram Kutlaması

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven’ den Bayram Kutlaması Başkan Güven; “Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik eder, sevdiklerinizle sağlık ve... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: