Işık Şener’den Belediye Üzerine

Başkan Fatih Tosyalı kamuoyuna yapılanları duyurmak adına bize asfalt ve etaplarından, halı saha ve yeni alternatif yolları anlattı ve hatta hep birlikte Akarca yaylalarını gezdik ve açılan yolu gördük.
İskenderun’ dan Kırıkhan’ a yeni bir bağlantı yolumuz daha oluyor…
Büyük ihalelerdeki maliyet düşüren fiyatlara diyecek yok. Afaki söylüyorum ihalelerde neredeyse %40′ a varan tasarruf söz konusu.
Ocak ayından 230 milyon, 181 milyona düşüp ayrıca gözden kaçmaz fakat küçük ihalelerde yani doğrudan teminlerde de dikkat edilmezse oradaki şişmiş alim fiyatları bu büyük ihaledeki başarıyı gölgede bırakır benden söylemesi.
Söz hakkı aldığımızda kaldırımı küçülten kiremit ağaç çerçevesini kaldıracağı sözü aldım. Ve tabi ki hali sahalarda şu Covid sürecinde su satışı olmadığını da dile getirdim. İlgili müdürlüğe hemen talimatı vermesi sevindirici.
Iskenderunspor ile ilgili sorumda ise çarşamba gününü beklememi söyleyen başkan Tosyalı Siyaset-İşadamı-Basın toplantısında açıklayacağını dile getirdi. Sanırım Erzinspor’u alacağız ve Hatayspor’ un başına da sponsor Atakaş yazacağız.
Güzel şeyler yapılacağı zaman en büyük destekçi ben olurum ifademi 8-9 yıldır unutmuyor ve bu sözümün arkasında duruyorum. Sporla ilgili, Orhan Karasayar’ a karşı Sağlık Bakanlığa hediye etmesine müsaade etmeyip o yeşili kurtardığımız Ziraat Bahçesi’nin de güzel bir proje ile kente yakın zamanda kazandırılacağını umuyorum.
Değerli okurlarım; Çarşamba günü İskenderun’ da belki petrol belki doğalgaz müjdesi olmayacak ama endüstriyel futbolun da bir fabrikadan daha çok o memlekete getir sağladığı bir müjdeyi Fatih Tosyalı verecek.
Umarım bu haberden sonra acilen önemli transfer, akıllı yönetim ve doğru stat için kollar sıvanır. Erzinspor’u düşürürsek Antakyaspordan dolayi Antakyalılar’ dan sonra Erzinlilerin de bir 15 yıl ahını çekmeyelim!
IŞIK ŞENER BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ