Işık Şener’den Belediye ve Spor

İskenderun Seyfi Dingil başkanlığında spora ve sporcuya olan desteğini takdir etmek gerekiyor.
Mesela Belediye bünyesine bağlı futbol takımı iddialı. Geçtiğimiz yıl milli ve profesyonel takımlara oyuncular gönderdiğini, Geçtiğimiz gün Edirne’ de düzenlenen Balkanlar Şampiyonluğunu Türkiye adına İskenderunlu ve İskenderun Belediye bünyesindeki tekwandocu kızımızın bu başarıya ulaşması, kapısını çalan spor kulüplerine ve sporcuya maddi manevi destek elinden geldiğince destek olan, olmaya çalışan, İskenderun’ a sayısızca spor programları ile ülkemizin en ünlü spor yorumcuları ve teknik direktörlerini kentimiz küçük ve büyük sporcularıyla buluşturan Seyfi Dingil ile İskenderun Belediyesi en son Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Futsal B2-B3 1. Ligi 2. Devre müsabakaları Belediye Sakarya Mahallesi Spor salonunda başladı.
İskenderun Belediyesi katkılarıyla gerçekleşen ve 8 takımın katıldığı, yoğun katılımın olduğu turnuvanın açılışında görme engelli bir sporcunun “Sadece kızımı görmek isterdim bu hayatta” demesi bir çok kişiyi duygulanmasına sebep oldu.
İşte biz çocuklarımızı sokaktan kurtaralım, uyuşturucu, kumar vs gibi kötü alışkanlıklardan uzaklaştıralım derken bu sözün klişeden çıkması için böyle turnuvalara, spor ve sporculara önem vermemiz gerekmektedir.
O belediye kapı açmaz, bu başkan gözardı eder, öteki sporu önemsemezse, işsiz genç hırsızlık, görme veya yürüme engelli dilencilik, sağlıklı vücutlarda uyuşturucuya teslim olur.
Bu konuda hassasiyetini ve kente renk katmakta üstüne düşen iyi niyeti gösteren Seyfi Dingil’ e, Spor Kulübü Başkanı Levent Duman, Spor Koordinatörü Levent Erköse’ ye hem gençlerimiz hem bu kente böyle sporculara destek çıktığınız için teşekkür ederiz.
İskenderunlu vatandaşlarımızdan da Sakarya kapalı spor salonuna gitmelerini öneririm.