Işık Şener’den “Milli Bayramımız”

Bu gün Devletini; Partili, partisiz din, dil, ırk gözetmeksizin sevenlerin sevgisini göstereceği gündür.
Benim hayatımda darbeden önce hatta 17-25 Aralıktan önce dahi mücadele eden, yazdığımızda korkmadan altına yorum giren, mesleklerine göre mücadele (operasyonlar) yapıp darbe gecesinde bayrağıyla, çığlığıyla kimi gözyaşlarıyla meydanlara gelenleri aklımda kaldığınca aradım bayramını kutladım…
Dostlarımı, siyasette mevki sahiplerini, işadamlarını, kurumda ve memuriyette her kim varsa bir Kurban bayramı, bir Ramazan Bayramını kutlar gibi aradım.
Aramadıklarımdan unuttuklarım varsa hakkını helal etsin. Buradan kutluyorum.
Özellikle hiç aramadıklarımı, darbeden 2-3 gün sonra bayrak sallayanların, mevkide, makamda koltuğun altında olanların, Türkçe Olimpiyatlarında sponsor olmak için kendini paralayıp, zaman gazetelerine darbe gününe kadar destek çıkıp devletini sevenleri görmezlikten gelenlerin, darbeden önce açık açık sövüp, darbe gecesi gözükmeyip şimdilerde kapalı kapılar arkasında Cumhurbaşkanına hatta ülkenin altını oyanların bu gününü kutlamıyorum.
Bugün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü ama bizim için 2. Kurtuluş, 2. Zafer milli bayramlardan 5.si saydığımız bu bayram size kutlu olmasın.
Bugün ve her yıl dönümünde, 2016 hariç yine en önde siz olacaksınız, haketmediğiniz halde ama bu millet kimin ne olduğunu çok iyi biliyor.
Hadi bizimde davetli olduğumuz gibi sizde davetlisiniz. Darbe gecesi çıkmayalar size bu akşam bir fırsat çıkın takiyyeye devam edin!
Milletini seven, bu topraklara aşık, kardeşlik duygusuyla hayatını karşılıksız memleketine adamış isimli isimsiz herkesten Allah razı olsun, asıl sizin gününüz bugün size kutlu olsun.
IŞIK ŞENER BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ