Işık Şener’den Napolyon Belediyesi

Ak Parti ile AKP arasında önemli ve ince çizgi vardır. Aslında zaman ilerledikçe bu çizgi kalınlaşıyor da diyebiliriz.
Parti Kurucusu R.Tayyip Erdoğan “Bizim en büyük özelliğimiz Belediyeciliğimizdir.” demesi kendisinin İstanbul’ da önemli hizmetler yapması, devamında Kadir Topbaş, Melih Gökçek’ ten süregelen ve sayamayacağımız düzeyde hizmetlerin en parlak dönemini yaşadığı, bütçelerin denkleştirildiği önemli bir hizmet kurumu haline gelmiştir Belediyeler.
Ak Parti’ nin Belediyecilik fıtratında kalıcı hizmetler, unutulmayacak projelerin yanında AKP’li gözüken yani Ak Parti’ nin bayrağı altında olup hizmetlerle işi olmayan, sırtını Ankara’ ya dayamış Belediye idareleri var.
İskenderun Belediyesi’ nin Bütçesi, Doğrudan Temin harcamaları ve kayıtdışı rant gelirleri ile bütünleştiğinde kente hizmet etmesi için para sıkıntısının olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.
Hizmet için, proje için paramız yok diyen hiçbir İskenderun Belediyesi seçilmişi, atanmışı ve çalışanına inanmayınız!
Bu idarelerin bildiği, tanıdığı tek hizmet müteahhitlerdir. Yani yeni bir inşaatta çevre alanı ve kat sayıları ile hizmet etmeyi iyi bilirler.
Böyle olunca bu belediyelerin en yakın dostları müteahhit olduğu gibi en çetin düşmanları da yine müteahhitlerdir.
Bu inşaatların büyüklüğüne göre payidar olabilir veya sakal parası da isteyebilirler.
Bu AKP’li Belediyeler teleferik yaparlar, Kentsel dönüşüm yerine dövüşüm yaparlar. En büyük özellikleri de peynir gemisini lafla yürütmeleridir!
Lafla yürümeyecek büyüklükte olan gemiler genelde üst katlarda yürütmeye başlar, orası duyulunca bu geminin acentesi belediye dışında şehir merkezlerine nakledilir.
Napolyon bile İskenderun Belediyesi kadar “Para Para Para” dememiştir. Değerli okuyucularım, İskenderun Belediyesi’ ni baştan aşağı kadar para sevdası sarmış, dostlukları da bu çıkar uğruna inşa etmiştir.
Yıl: 2019 Ocak ayına geldiğinde Ak Parti adayı açıklamalarına yakın süreçte Seyfi Dingil çıkıp İskenderun halkına: Değerli hemşehrilerim; bir telaş içinde Başkanlık yaptığım bu 5 yıllık süreçte akrabalarımı, dostlarımı, dava arkadaşlarımı, partimi, vekilimi, özellikle İslam-Türkiye davasını, Cumhurbaşkanımı, 2023′ ü ve geleceğinizi heba ettiğim için özür dilerim derse affeder misiniz?
Partisinin kurucusu affederse, yetim affederse, öksüz affederse bende affederim! Ama doğmamış çocuk ve Allah affeder mi bilmem!
Siz affeder misiniz?
Esen Kalın.