Işık Şener’ den “Şov Başlıyor” Yazısı

Ak Parti, Chp, Mhp veya şu bu o farketmez. Her mahallenin delisi olduğu gibi her partinin de tuhaf adamı var.
Siyaset işte bu!
Kapına bekçi yapmayacağın adam onlarca kişiyi hazır ola dikiyor…
Onu geçtim, bu memlekette parası olan illa zeki ve akil adam olarak gözükmesi de ayrı bir dert. Bu terbiyeyi siyasete bulaştıran kim bilmem ama siyasetten parayı kazananların daha çok zeki olduğu dönemdeyiz!
Her beş yılda bir bu yıl sonları kirli geçiyor. Ankara’ da iki selam almış veya yalan dolanla sözler kapmış yurdumun bazı köhne siyasetçileri dev aynasında kesin aday olacağını hatta bu memleketi yöneteceğini düşünüyor…
Aslında kafalarından geçen ne varsa halk okuyor ama kendini kurnaz sanan kişiler “adayım” derken “meclis üyeliği peşindeyim”, “Büyükşehir adayıyım” derken “kendi memleketime razıyım.” hareketleri belli oluyor.
Önemli değil şu an günümüzde kimin vefa, ahlak, maddi, manevi ve en önemlisi bilgi birikimiyle Belediye Başkanlık görevini yapacağını bilen biliyor.
Ben gazeteci olarak şimdiye kadar yerelden genele hak etmeyen, bilgisiz veya üç kuruş nemalanmak için kediyi aslan yapmadım, bundan sonra da yapmam.
Kimse benim yanıma, telefonlarıma hakketmediği destek için gelmesin, aramasın!
Biz iyi bir Belediye başkanını TKP’ li Mehmet Fatih Maçoğlu’ nu da gördük, sözüm ona peygamber torunu gibi hareketler yapıp yaldır yaldır cebe indirenleri de gördük.
Bu seçim partiye değil ADAM’ a ve İŞİ BİLENE karar verilmesi gereken tercihlerdir. Parti ideolojisinden evvel “YUKARIDA HAKK AŞAĞIDA HALK” desturu ile hareket etmiş kişilere vicdanen görevinizi sandıkta uygulamanız gereken seçimdir.
Kimse kendisini dev aynasında görmesin, kimse de birilerine “Sen Devsin!” demesin!
Haydi Esen Kalın