Işık Şener’in Kaleminden “Dikkat Çekici Tablo”

İskenderun Ak Parti teşkilatında belki de bir ilk yaşandı. Parti kuruluşundan bu yana ilçe başkanlığı yapmış herkes birlik beraberlik duruşu sergilemek için oradaydı.
Bu durum ülkemizde bir çok kentte ve partide nadir durumdur ama bunu İskenderun başardı.
Şimdi neden böyle bir tablo oluşturuldu?
Çünkü İskenderun’ da bir kesimin parti içi bölüşmesinden nemalanmasının önüne geçmek için, İskenderun’ da bir kesim her kesimi birbirine kırdırtarakşahsi siyasi menfaat elde edildiği için, Uzun süredir bu kentte baskın ve ikililik devam ettiği için, Orada toplanan bir çok ilçe başkanı davanın değil şahsi münasebet uyuşmazlığı dolayısıyla kalemi kırıldığı için…
Neredeyse tüm ve mevcut ilçe başkanlarıyla dönemlerinde de istişare halindeydik, hala da o haldeyiz. Gazeteciliğime denk gelene yardımcı oldum daha evvelde olanlar ile dost! İsim vermeye gerek yok, biz uzun süredir birbirimize karşı kışkırtılma, kuyu kazma mantalitesi ile doldurulma ve suni düşmanlık oluşturulduğunun çok farkındayız” diyorlar.
Bestami Bilgili bu ciddi desteğin üstünde ciddi durmalı çünkü ters bir durumda parça parça değil topyekün karşısında kitle oluşabilir.
Yarın İskenderun İlçe kongresi gerçekleşecek. Kim girmiş, kim girecek daha evvel liste yayımlamış kişi olarak bu yönetimden de bildiklerim var. Herkes “Bu ne kadar partili veya emeği var ki” gibi eleştiriler yapabilir bunlar önemli değil.
Fakat eğer babasının,kendisinin, çocuğunun FETÖ ile bağlantısı, olan çıkarsa o zaman şu huzurlu tablo yerini nasıl gerginliğe bırakır hepimiz görürüz!
Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan yakın zamanda parti içi FETÖ ayıklamaları yapılacak, en ufak bağlantısı olanlar yönetime dahi alınmayacak” demesinden sonra bu hassasiyet gösterilmelidir.
Bunun için istişare önemli, daha önce başkanlık yapmışların fikirleri ve hatta emniyetten bile destek istenmesi gerekmektedir.
Yarın 13:00′ da kongrede hepimiz listenin ne kadar güzel, eksik, hür irade ile mi oluşturulduğunu göreceğiz.
Beklentim bu kentte yaşayan her kesimden, yerli mantığından uzak her memleketten,iş kolundan, ırk ve mezhepten seçkin değerli ve mantıklı hatta güçlü kişilerle oluşturulacağı bir yönetim listesidir.
Çok değil 3 ay sonra ben size buradan çok rahat bir şekilde yerel ve genel seçimlerde ne kadar başarılı olacak ekip kurulduğunu söyleyeceğim. Biraz gözlemleyip vatandaşa kulak vermek yeterli olacağı gibi liste seçimlerde ne yapabilir analizi beraber ederiz.
Bekleyip göreceğiz.
Şimdiden Bestami Bilgili ve yönetimine hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum.
Haydi rastgele…