İskenderun Ak Parti’ de…

Ağaç budanırsa gürleşir.
Saç kırıkları alınırsa güzelleşir.
Partiler mantıklı değişime gittikçe ruh kazanır.
Arsuz CHP ilçe Başkanı Faik Çetin ezici bir çoğunlukla tekrar ilçe başkanı oldu.
İskenderun’ da huzurlu geçen CHP Kongresi’nde kazanan taraf 12 oy ile Yusuf Mansuroğlu oldu.
Hayırlı, uğurlu olsun..
Jorj Basus saygınlığı, kibarlığı ile yürüttüğü Başkanlık bayrağını devretti.
Ak Parti İlçe Başkanı gibi kulislerde “Seçimden sonra bırakacağım, Ankara’ ya Mv Adayı olmaya gidiyorum” gibi de bir düşüncesi veya fısıltı yoktu halbuki ama buna rağmen bırakmasını bildi ve eminim Jorc Basus’ ta partisinde kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.
Ak Parti İskenderun İlçe Başkanlığı deyince aklıma ununu elemiş, eleğini asmış bir ruh hali geliyor. Asıl başkanlık seçimden sonra başlamıyor mu?
Gerçi bu vaziyet 1 Kasım seçimleri çalışmalarında da vardı.
Tabi Teşkilat’ ta her şeye rağmen gece gündüz çalışan insanları ayırmak boynumun borcu.
Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı değişmelidir.
Son günlerde Ak Parti Meclis üyeleri ile ilgili fikir ayrılığı üzerine çıkan haberler ve gözle görülür durumlarda Tüzükte ilçe Başkanı meclis üyelerinin grup başkanı olarak özellikle son zamanlarda yaşanan, kente yatırım gelebilmesi açısından MHP Meclis Üyelerinin onay verdiği ama kendi Parti içinde 2 Ak Parti Meclis üyesinin ret verdiği bu ve buna benzer geçmişte de yaşanılan olaylara ne kadar müdahale etti Ak Parti İlçe Başkanı?
Veya Meclis üyeleri grup başkanı olarak kaç kez Meclis üyeleriyle stratejik, hasbihal gerçekleştirildi?
Üzücü…
İktidarın gücü ile kendisinden medet uman insanlara iş kapısı açabilecek, yeni ilişkiler kurabilecek, yeni istihdam sağlamak için daha geniş iş dünyasına hitap edebilecek isimlerin gelmesi gerekmektedir.
Mesela Ak Parti ilçe Başkanı’ na sorulup yarı kamu bir yere alınan 8-9 işçinin sadece 1 tanesi Ak Partili olursa orada yanlışlık yapılmış ve verdiğin vaatleri yerine getirememiş, fırsatı kaçırmış olur bu da lokalde o partilere oy atanı, sonra ilçe başkanını daha sonra bölge vekilini en son genel seçimlerde oy kaybına yol açmış olur.
Yeni bir yılda yeni bir istihdam kapısı, yeni iş, yeni aş, yeni heyecan için İskenderun’ da bu davaya hizmet edebilecek çok önemli isimler var bu partide.
O yüzden değişimi başaramayan partiler ya içeride çatırdamaya başlar ya baraja oynar.
Herakleitos’ in çok güzel bir sözü var. “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.”
Değişimden korkmayın, değişmekten korkmayın, değiştirmekten korkmayın.
Saygılarımla,