İskenderun AK Parti’de Aday yedirtmeyiz mücadelesi

Ak Parti Hatay Milletvekilliğine genel merkez tarafından aday gösterilen Mehmet Alğan’ın değiştirilmesine yönelik genel merkeze yapılan baskılara İskenderun ilçe teşkilatı ve vatandaşlar tepki gösterdiler.

Cuma namazı sonrası AK Parti İskenderun teşkilatına giden Mehmet Alğan ve partililer sıralamanın değiştirilmesi için yapılan baskılara tepki gösterdiler. AK Parti ilçe başkanı Vedat Tosun yaptığı açıklamada İskenderun’un 2 aday çıkartma şansını yakaladığını ve bu manada aday Mehmet Alğan’ın arkasında olduklarını ifade etti. Doğulu batılı diye bir ayrımın söz konusunun olamayacağını belirten Tosun aday Aknaranında bu konuda kendilerini anlayacağını söyledi.

AK Parti Hatay Milletvekili adayı Mehmet Alğan ise yaptığı açıklamada İskenderun’un kendisine çok şey kattığını ve genç yaşta hizmet etme fırsatı bulduğunu belirterek vatandaşlara dedikodulara kanmamaları uyarısında bulundu. Tesadüfen Milletvekilliği sıralamasına girmediği bedel ödediğini ve ödeyeceğinin altını çizen Alğan Reyhanlı teşkilatınında tepkilerini haklı olduğunu ve onlarında haklarını sonuna kadar savunacağını söyledi.