İskenderun Belediyesi Futbol Kursuna Devam Ediyor

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Belediye Sahil Spor Kompleksinde gerçekleştirilen Futbol Okulu çalışmasını yerinde inceledi.

Çocukların antrenörleri eşliğinde çalışmasını izleyen Başkan Seyfi Dingil, “Çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Yaptığımız her şey onlar için, onlara daha güzel bir şehir, daha güzel bir yaşam ortamı oluşturmak içindir. Spor ruh ve beden sağlığına olumlu etkilerinin yanı sıra, çocukları kötü alışkanlıklardan da uzak tutar.

Biz de bu bilinçle Futbol Okulu düzenledik. ‘İskenderun’da futbol sokak aralarında başlar, bir çok efsane isim, bu sokaklardan çıkar’ sloganı ile düzenlediğimiz bu Futbol Okulu’nda çocuklarımız sporcu terbiyesiyle yetişirken, Türk sporuna yeni sporcular kazandırmayı hedefliyoruz. Bu sokaklardan çıkan bir çok efsane isim Türk sporuna ve Türk sporunun geleceğine önemli katkılar sağlamış, Türk ve dünya spor tarihine adını yazdırmıştır. Çocuklarımızın başarısı bizim mutluluğumuzdur. Her şey onlar için, her şey İskenderun için” dedi.

Çocuklarla ayak üstü keyifli bir sohbette bulunan Başkan Seyfi Dingil, çocukların çalışmasını izleyen ailelerle de tek tek selamlaştı. 06-14 yaş arası çocukların katıldığı Futbol Okulu’na kayıtlar, İskenderun Belediyesi Sahil Spor Kompleksi’nde gerçekleştiriliyor.dn