İskenderun Belediyesi ve Elektriği

Yeni yılın ilk toplantısı güzel haberler ile başladı diyebiliriz.
Devlet Hastanesi Genel Koordinatörü Dr. Veysel Yıldırım’ ın da heyecanla katıldığı ve Devlet Hastanesi’ nin lüks otel şeklinde yeniden inşa edileceği projesi meclis oturumundan geçti. Yine de Allah kimseyi hastaneye düşürmesin.
CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ve teşkilat üyeleri ile birlikte Ak Parti İlçe Başkanı ve teşkilatı 2016′ nın ilk meclis toplantılarına katıldı. MHP teşkilatını göremesek de sosyal medya aracılığı ile Belediye hizmet ve sıkıntılarını yakinen takip ediyorlar.
Gündem dışı konularda söz alan CHP’ li meclis üyesi Gazanfer Dik “Doğu’ da iç savaş var masum vatandaşlar ve insanlar ölüyor.” gibi açıklamada bulundu. Sanırım Suriye ile Türkiye’ yi karıştırdı!
Diyarbakır’ da askerlik yapan biri olarak olayların çıktığı yerlerde terör örgütünün konuşlandığı bazı semtlerde asker ve polise ağır silahlarla saldıran teröristlere “Masum İnsanlar” demesi beni şaşırttı!
Sanırım Gazanfer Dik Danimarka veya Norveç menşeli kanalları izliyor(!)
Neyse ki MHP Meclis Üyesi İbrahim Yavuz ” Doğu’ da eli silahlı terör örgütlerine karşı bir mücadele var, iç savaş yoktur” demesi mecliste konuşamayan bir çok kişinin yüreğine su serpti.
Yelken Kulübü köprüsündeki Jilet ile etrafını sarması ve sahilimizi böyle çirkin bir görüntüye mahkum bırakanlara “Neyi kimden saklıyorsunuz?” sorusunu aklıma getiriyor.
Yelken Kulübü’ ne takılan iş adamlarımıza tehdit mi var? Yoksa Yelken kulübünde ciddi şeyler saklanıyor da hırsızlıktan mı korunuyor?
İlk şık ise emniyet güçlerimize havale edilmesini, yok hayır ikinci şık ise Merkez Bankası’ nın da derhal jiletli tellerle korunmasını öneriyorum!
Değerli okuyucularım İskenderun 4.No’ lu Çay bahçesi bildiğiniz üzere Sağlık Yaşam Merkezi’ ne dönüştürüldü. Meclis kararı ve orada işleyişi konusunda sıkıntılar gündemden düşmüyor. Meclis oturumunda Seyfi Dingil “Türkiye’ de ilk olacak bu hayırlı projede yaptığımız suçsa ben suçu kabul ediyorum.” demesi MHP grubu için Kaymakamlığa kanıt olarak gösterilecek bir söylemdi.
Neticesinde Seyfi Dingil’ in iyi niyet ile 4 No’lu yeri hizmete açtıracağı konusunda zerre şüphem yok ama böyle taş beton yapılanmasının o bölgeye ve göze ters hitap edeceğini bu betonlaşmanın durdurulması gerektiğini düşünüyorum ve bunun meclis kararı doğrultusunda olması kanunen ciddi bir husustur.
Değerli İskenderun halkı geçen sene soğuk havalarda ve yine yazın çok sıcak havalarda elektrik kesintisinin eksik olmadığı bir kentte yaşıyoruz.
Utanç verici bu kesintilerin yaşandığı kentimizde hiç olmadığı kadar soğukların yaşandığı şu günlerde bile elektriği kesen EnerjiSA’ nın elektrik saatleri, kabloları, direkleri değiştirmeden önce kafa yapılarını, kafa yapılarını değiştiremiyorsa o kafanın sahiplerini değiştirmesi gerektiği kanısındayım!
Elektrik kesintisinden ötürü gazetemizde, web sitemizde, yazılarımızda ne kadar haber yaparsak yapalım, herkes bildiğini okuyor!
Bu kesintiler sebebi ile hastane odalarında soğuktan titreyen, evde bebek ve çocukları hasta olan, tir tir titreyen, mevcut ısıtıcılarla dahi ısınmakta zorluk çekenlerin bu voltajdan ötürü cihazlarını bozulan vatandaşların bu zararını kim çeker bilmiyorum ama bu vebalini ödeyemeyeceksiniz onu bilin!
Bana gelen onlarca şikayetin bölgesel olarak tepkiye dönüşmesi ulusal haberlerde İskenderun’ un kötü haber olarak yayımlanmasına sebep olacaktır.
Elektriklerimizle oynamayın! Ya kazandığınız paranın hakkını verin yada defolun gidin!