İskenderun Belediyesi’nde Sıcak Gündem

İskenderun Belediyesi Şubat ayı Meclis Toplantısı gündem maddesiz geçti.

İskenderun Belediyesi 2016′ nin 2. meclis toplantısı gündem maddesi koyulmadan gerçekleşti. Gündemdışı konuların gündeme alındığı meclis toplantısında gergin dakikalar yaşandı.

İskenderun Belediyesi MHP Meclis üyesi İbrahim Yavuz işçi alımı ve çıkarımı olarak yanlış istihbaratlar alındığı iddiasında bulunurken Başkan yardımcısı Mehmet Bilgin ile makamında yaşanan olaylara değindi.

Söz hakkı alan İbrahim Yavuz; Yardımcınız Mehmet Bilgin Ak Partili bir çalışanı neden işten çıkardığını hangi istihbarat raporuna göre bu bilgiye ulaşıyor merak ediyorum.İskenderun’ da İstihbarattan, Emniyetten, Genel Kurmaydan geldim, yazdım, aradım gibi sözleri çok duymaya başladık. Seyfi Başkan sizi uyarıyorum bu davranışlar size zarar veriyor.” açıklamasında bulundu.

Söz hakkı alan Başkan Yardımcısı Mehmet Bilgin; Biz herhangi bir kurum değil kendi edindiğimiz araştırmalar sonucu bilgi topluyoruz ve ona göre alım veya çıkarım yapıyoruz. İstihbarat kelimesi ile herhangi bir kurumu ima etmiyoruz” açıklamalarında bulundu.

Doğaka olayları ile ilgili açılan konuda Seyfi Dingil bir önceki Belediye başkanı Yusuf Civelek zamanında Doğaka’ ya 800 bin Tl borç bırakıldığı ve bunun ödenmesi durumunda hakkettiğimiz hibeleri alamadığını söyledi.

CHP Meclis üyeleri ise böyle bir şeyin olmadığı ve Yusuf Civelek’ in sadece hibe aldığını bu borç kağıdının taraflarına ulaştırılıp bakılmasını isteyerek bir sonraki oturumda gündeme alınması gerektiğini söylediler.