İskenderun Belediyesi’nde %20…

İSKENDERUN BELEDİYESİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ

İskenderun Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında 2 yılık toplu iş sözleşmesi törenle taraflar arasında imzalandı.
Belediye Brifing salonunda gerçekleştirilen imza törenine İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Yetim, Belediye Başkan Yardımcısı Halim Öztaş Mehmet Meclis üyeleri ile işçiler katıldı.
HAYIRLI UĞURLU OLSUN
Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Yetim, İskenderun Belediyesi’nin bulunduğu ekonomik koşulları içerisinde çok iyi bir sözleşme yaptıklarını ifade ederek,” Her arkadaşımız aldığı bu parayı hak edecek şekilde hizmet vermektedir, vermeye de devam edecektir. Bu sözleşme belediyede çalışan 123 işçi kardeşimizi kapsamaktadır. Her iki tarafa ve özveri çalışan işçi kardeşlerimize hayırlı olsun. Bu sözleme ile işçilerimiz ilk altı ay yüzde 5, ikinci altı ay yüzde 5, üçüncü altı ay yüzde 5, dördüncü altı ay yüzde 5 olmak üzere çalışanların haklarında iki yıllık toplamda yüzde 20’lik bir zam artışı sağlandı ” dedi.
AMACIMIZ EN KALİTELİ HİZMETİ VERMEK
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise yaptığı açıklamada imzalanan sözleşmenin herkesi mutlu ettiğini belirterek, “ Sizlerden tek isteğim görevinizi en iyi şekilde yapın. Hiçbir işçiyi mağdur etmedik. Siyasi bir ayrıma tabi tutmadık. Kurumsallaşma adına çok şeyler yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Bu vesile ile gece gündüz demeden hizmete devam diyoruz. Sözleşmenin hayırlı
uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi metni, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Yetim tarafından imzalandı. İşçileri temsilen Emine Tekin, Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e günün anısına çiçek takdim etti.