İskenderun Belediyesinden Temiz Çevre Çalışması

İSKENDERUN BELEDİYESİ TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN ÇALIŞIYOR

İskenderun Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri Denizciler’ deki parkların bakımlarını yapıyor, daha temiz bir çevre için çalışıyor. Ekipler bir yandan yeşil alanlarda ve parklarda bulunan ağaçların budama işlemlerini yaparken diğer yandan da parkların içerisinde bulunan oyun guruplarının, bankların kırılmış olanlarını yenileri ile değiştiriyor.

DAHA TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN ÇALIŞIYORUZ

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yaptığı açıklamada çevreye büyük önem verdiklerini belirterek, ”şehir genelinde görüntü kirliğine müsaade etmiyoruz. Şehir genel temizliğinin daha düzenli olması ve görüntü açısından daha temiz bir çevre için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalar ile şehir estetiğine uygun, görüntü kirliliğinden uzak, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamalarına olanak sağlanıyor” şeklinde konuştu.

TEMİZLİK İŞLERİ GÖREV BAŞINDA

Öte yandan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de temiz bir çevre için kentin dört bir tarafında etrafa başıboş bırakılan hafriyat, biçilmiş ot, ağaç dalları, çöp yığını v.s atıklarının temizlenmesi işlemini gerçekleştiriyor.