İskenderun Belediyespor Şampiyon!

İskenderun Belediyespor, Samandağspor’u yenerek Hatay Süper Amatör Liginde son maçta 1-0 yenerek şampiyon oldu ve Bölgesel Amatör Lig’e yükseldi.

Şehrin tüm desteğini alarak görülmemiş bir hava yakalayan turuncu-mavi renkler şehri yıllar sonra tekrar heyecanlandırdı. Adeta İskenderun’da siyasetin ve sporun tüm hücrelerini birleştirici role bürünen İskenderun Belediyespor’a tüm çevrelerin desteği geldi. 5 Temmuz Yan Sahasında oynanan mücadeleyi İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İTSO Başkanı Levent Yılmaz’ın yanı sıra Siyaset, Spor ve İş dünyasından çok geniş bir  katılım yerinde izledi. İskenderun Belediye meclisinden 3 partinin de üyeleri katılım gösterdi.

İskenderunspor’lu futbolseverlerin çok yoğun ilgisi sebebiyle tribünlerin yanı sıra saha çevresinde adım atacak yer kalmazken, mücadeleyi yaklaşık 4 bine yakın futbolsever izledi. Samandağ’dan gelen yaklaşık 200 taraftar ise ilçelerine boynu bükük döndü.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil maç sonrası “Bu sadece başlangıçtı. İnşallah BAL Liginde de aynı sevinçleri yaşayacağız.” dedi…